Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SICUREZZA 2017 – wielki sukces i satysfakcja

Printer Friendly and PDF

Targi SICUREZZA 2017, jakie odbyły się dnia 15 listopada 2017 w Mediolanie okazały się miejscem, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Spotkania biznesowe, szkolenia, prezentacje nowinek technicznych, to treść trzydniowych targów, podczas których zarówno wystawcy jak i goście przyczynili się do tego, że impreza zyskała opinie najważniejszego wydarzenia w branży zabezpieczeń.

Tegoroczna edycja targów była poświęcona szeroko pojętym systemom zabezpieczającym, w tym także systemom sygnalizacji pożarowej. Po raz pierwszy impreza przebiegała równolegle z targami SMART BUILDING EXPO, zorganizowanymi przez Fiera Milano i Pentastudio poświęconymi najnowszym rozwiązaniom technicznym stosowanym w nowoczesnych budynkach.

Targi mieszczące się w trzech pawilonach (dwóch w roku 2015) odwiedziło 25569 profesjonalnych gości (o 35% więcej w porównaniu z poprzednią imprezą), 465 wystawców (o 40% więcej w porównaniu z poprzednią imprezą).

Odwiedzając poszczególne stoiska można było zaobserwować zmiany w stosunku do poprzedniej edycji targów. Prezentowane były przykłady zabezpieczeń domów mieszkalnych, biur, przestrzeni publicznych, ilustrujące możliwości techniczne wynikające ze stosowania najnowszych rozwiązań.

W trakcie trwania wystaw SICUREZZA i SMART BUILDING EXPO stworzone zostały możliwości wymiany informacji między specjalistami działającymi w obu tych sektorach rynku, okazało się to równie ważne jak tworzenie nowych rozwiązań. W ciągu trzech dni odbyło się 150 sesji w których wzięło udział ponad 2500 uczestników. W ten sposób wszyscy mogli się zapoznać zarówno z oczekiwaniami firm zajmujących się zabezpieczeniami jak i firm projektujących i budujących inteligentne budynki. Podczas wspomnianych sesji kładziono duży nacisk na zgodność proponowanych rozwiązań z wymaganiami Unii Europejskiej oraz nienaruszanie prywatności osób korzystających z tego typu systemów. Omówiono możliwości stosowania najnowszych technik zabezpieczających na rynkach wertykalnych, takich jak handel detaliczny, a także techniczne metody walki z terroryzmem. Osobnym zagadnieniem były metody zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miast, oraz rola administracji publicznej. Podczas dyskusji zaistniały możliwości zgłębienia zagadnień technicznych i formalno-prawnych dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego oraz roli sztucznej inteligencji w zarządzaniu systemami bezpieczeństwa. Nie pominięto także zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Współpraca z wysoko wykwalifikowanymi firmami, stowarzyszeniami zawodowymi oraz wydawcami prasy branżowej, a także bogaty program szkoleniowy, wszystkie te elementy przyczyniły się do ogromnego sukcesu obu wystaw.

Następne targi SICUREZZA i SMART BUILDING EXPO odbędą się w dniach 13 – 15 listopada 2019 r.

Bezpośr. inf. Fiera Milano Press Office
Rosy Mazzanti, rosy.mazzanti@fieramilano.it
Mariagrazia Scoppio, mariagrazia.scoppio@fieramilano.it
T +39 024997.6214 F +39 024997.7174

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony