17 października w zabytkowych wnętrzach Wozowni Artyleryjskiej mieszczącej się w gdańskim Centrum Hewelianum na terenie fortu Góry Gradowej odbyła się trzecia edycja seminarium Videotec & CBC Poland. Tym razem spotkanie poświęcone było rozwiązaniom CCTV przeznaczonym do zastosowania w żegludze morskiej i śródlądowej oraz w obiektach infrastruktury krytycznej.
W seminarium wzięli udział przedstawiciele firm z branży zabezpieczeń, integratorzy, projektanci systemów zabezpieczeń technicznych oraz inwestorzy poszukujący profesjonalnych rozwiązań odpornych na morskie warunki środowiskowe. Gośćmi specjalnymi reprezentującymi firmę Videotec byli Matteo Abrahamsohn (Country Manager – Sales Department) oraz Alessandro Franchini (Marketing & Communication Manager).
Od samego początku obecności CBC w Polsce współpracujemy bardzo blisko z firmą Videotec. Oferujemy pełny asortyment rozwiązań włoskiego producenta. Trzy lata temu zostaliśmy wyróżnieni jako Videotec Partner, dołączając do programu Videotec Executive Partner Club zrzeszającego najlepszych dystrybutorów. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia, bo dzięki niemu możemy zagwarantować naszym klientom dostęp do doskonałych produktów, specjalną politykę rabatową oraz niezwykle silne wsparcie projektowe i posprzedażowe – powiedział na wstępie Krzysztof Skowroński, Branch Manager w CBC Poland. Warto wspomnieć, że w bieżącym roku firma CBC Poland została liderem w sprzedaży rozwiązań firmy Videotec na polskim rynku.
Tegoroczne seminarium zostało podzielone na trzy bloki tematyczne. Pierwszy panel edukacyjny dotyczył wymogów i certyfikacji niezbędnych do zapewnienia skutecznego i niezawodnego dozoru wizyjnego w środowisku morskim. W trakcie tej części spotkania zaprezentowano nowoczesne centrum zarządzania, a mianowicie GANZ Cortrol – uniwersalną platformę VMS o dużej wydajności, obsługującą ponad 4000 modeli kamer, mającą wiele zaawansowanych funkcji i dodatków zapewniających bardzo skuteczny dozór wizyjny.
Videotec, od lat rozpoznawany na całym świecie w sektorach naftowym, gazowym i morskim, stał się znany dzięki bogatemu asortymentowi certyfikowanych kamer przeznaczonych do pracy w środowiskach zagrożonych wybuchem. Rozwiązania włoskiego producenta znajdują zastosowanie w przemyśle energetycznym, naftowym i gazowym, na morzu i na lądzie, w obiektach infrastruktury krytycznej i w transporcie. Uzyskanie przez firmę certyfikatu Lloyd's Register jest kolejnym potwierdzeniem, że jest ona pionierem pod względem udostępniania rozwiązań przeznaczonych do zastosowania w najbardziej wymagających środowiskach, a jej produkty, które są zgodne z surowymi międzynarodowymi standardami dotyczącymi sektora morskiego i odnoszącymi się do jakości i niezawodności, mogą być instalowane w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Certyfikat Lloyd’s, a konkretnie Test Specification Number 1 dopuszcza stosowanie rozwiązań firmy Videotec w obiektach morskich i przybrzeżnych (ENV1, ENV2, ENV3 i ENV5). Typowe miejsca zastosowań to miejsca publiczne, takie jak statki pasażerskie, otwarte pokłady, a także takie jak zamknięte przestrzenie i obszary techniczne, w tym obszary, w których istnieje ryzyko wybuchu. Certyfikowane rozwiązania można wykorzystać również do ułatwiania dokowania dzięki wyeliminowaniu wszelkich potencjalnych martwych punktów po obu stronach statku. Kamery w obudowach ze stali AISI316L mogą być zainstalowane na pokładach wszystkich typów statków pasażerskich i towarowych (kontenerowców, tankowców, promów, liniowców, statków wycieczkowych). Rozwiązania przeciwwybuchowe są rekomendowane szczególnie do zastosowania na platformach naftowych i gazowych, na tankowcach, w terminalach, w zakładach przemysłowych, chemicznych i petrochemicznych, a także na rurociągach.
W trakcie przerwy lunchowej uczestnicy mieli okazję zobaczyć na żywo, na specjalnie przygotowanych stoiskach wystawowych, rozwiązania zaprezentowane w trakcie prelekcji. Po krótkim spacerze, podziwianiu panoramy stoczni i Głównego Miasta z punktu widokowego przy Krzyżu Milenijnym oraz wielu ciekawych i inspirujących rozmowach indywidualnych Włosi zaprezentowali zbliżające się premiery rynkowe, w tym kamery wykorzystujące najnowszą, autorską metodę kodowania obrazów DELUX, która poprawia czytelność obrazów tworzonych zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Nowa seria będzie dostępna w sprzedaży w pierwszym kwartale 2019 roku.
Kolejne bloki poświęcono prezentacji specjalistycznych rozwiązań z dziedziny telewizji dozorowej przeznaczonych do zastosowania w obiektach morskich oraz w przemyśle, infrastrukturze krytycznej, transporcie i ochronie perymetrycznej. Zaprezentowano właściwości i kluczowe cechy poszczególnych serii produktowych. Przedstawiono m.in. kamery PTZ NXPTZ przeznaczone do wykorzystania na obszarach o dużym natężeniu ruchu, odporną na korozję serię kamer Full HD NVX, obudowy ze stali nierdzewnej NXM, odporne na wybuchy obudowy MMX, serię Plug&Play MAXIMUS MVX, kamery PTZ MPX Full HD oraz rodzinę kamer ULISSE. Spotkanie zakończono pokazem kolejnej nowości – serii ULISSE EVO.
Organizatorzy już dzisiaj zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji seminarium.
Bezpośr. inf. Dagmara Dąbrowska
CBC (Poland)
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.