Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Targi Alarm i Sport-Obiekt w Kielcach - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniach 25-26 października 2006 roku odbyła się w kieleckim ośrodku wystawienniczym VII Konferencja i Wystawa Monitoringu Wizyjnego "Alarm", której towarzyszyła VI Wystawa Wyposażenia i Budowy Obiektów Sportowych "Sport-Obiekt".

Wystawy były doskonałą okazją do zaprezentowania nowych trendów w budownictwie sportowym, nowoczesnych technologii, rodzimych producentów i wykonawców, jak również zabezpieczenia obiektów sportowych oraz miast.
Głównym celem Targów Alarm było przedstawienie oferty z zakresu systemów monitoringu wizyjnego, systemów sygnalizacji pożarowej, ochrony osobistej, wyposażenia specjalistycznych grup prewencyjnych oraz najnowocześniejszych rozwiązań z branży security. W pawilonach wystawowych kieleckich targów zaprezentowano oferty agencji ochrony, usług detektywistycznych i firm ubezpieczeniowych.
Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych targów Alarm była VII Ogólnopolska Konferencja "Bezpieczne miasto - monitoring wizyjny miast", poświęcona bezpieczeństwu w miejscach publicznych. Uczestniczyli w niej miejscy i powiatowi komendanci policji i straży pożarnej oraz burmistrzowie miast. Przedstawiciele urzędów miast, policji, straży miejskich, firm i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem dzielili się doświadczeniami i wiedzą m.in. na temat systemów monitoringu miejskiego, zasad jego wprowadzania, sposobu lokalizacji, skuteczności. Podczas spotkania została omówiona problematyka zabezpieczenia obiektów na przykładzie katastrofy, jaka wydarzyła się w hali targowej w Katowicach. Odbywająca się po raz siódmy konferencja jest jednym z elementów programu "Bezpieczne miasto", wprowadzanego sukcesywnie przez komendę główną Policji w największych miastach Polski. Celem programu jest zabezpieczenie najbardziej zagrożonych przestępczością obszarów zurbanizowanych i poprawa poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miast.

Kieleckie targi Sport-Obiekt, jak co roku, odwiedzili przedstawiciele klubów piłkarskich zajmujący się bezpieczeństwem na stadionach, prezesi i wiceprezesi klubów oraz przedstawiciele policji. Z roku na rok przybywa także przedstawicieli miast i gmin, samorządy bowiem coraz częściej planują inwestycje w infrastrukturę sportową.
Najważniejszym wydarzeniem tegorocznych targów Sport-Obiekt była VI Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczny stadion", zorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Konferencja stanowiła element ogólnonarodowej kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa, a także estetyki i komfortu w obiektach sportowych, a jej tematem była modernizacja i zwiększanie bezpieczeństwa w obiektach sportowych w Polsce. W trakcie konferencji został zaprezentowany m.in. nowy system zabezpieczenia na stadionie miejskim w Kielcach. Gośćmi na konferencji byli komendant główny Policji, gen. Marek Bieńkowski, oraz wiceprezes PZPN, Eugeniusz Kolator.
Targom Sport-Obiekt towarzyszyły pokazy i turnieje zespołów piłkarskich na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Imprezę zakończyła Gala Fair Play, podczas której niektóre polskie kluby sportowe zostały wyróżnione pucharami prezesa PZPN za wzorowe zachowanie widowni w minionym sezonie.

Tradycyjnie najlepsze produkty prezentowane na targach Alarm oraz Sport-Obiekt zostały nagrodzone medalami i wyróżnieniami Targów Kielce.

Bezpośr. inf. Targi Kielce

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Fotogaleria z konferencji

Zdjęcia ze stoisk

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony