Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Targi Security Essen 2018 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Targi Security Essen zdobywają punkty za dobrą organizację i rosnącą popularność wśród gości przybywających z zagranicy – w targach uczestniczyło 950 wystawców i ponad 36 000 zwiedzających ze 125 krajów.

Tegoroczne targi Security Essen były jednym z najważniejszych międzynarodowych źródeł inspiracji dla branży zabezpieczeń. 950 wystawców z 43 krajów zaprezentowało innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i komfort użytkowania chronionych obiektów. Oprócz klasycznych zabezpieczeń sprzętowych zaprezentowano rozwiązania z dziedziny ochrony cyberprzestrzeni. W partnerskich dyskusjach zwrócono uwagę na to, że wobec coraz groźniejszych ataków hakerskich, rosnących wymagań związanych z kontrolą dostępu na lotniskach, wciąż dużej liczby włamań i zaostrzających się przepisów prawnych potrzebne były informacje i inwestycje ze strony użytkowników systemów odwiedzających targi. Wystawcy pochwalili znacznie większy odsetek odwiedzających z zagranicy (więcej o osiem procent) oraz silną pozycję decyzyjną osób odwiedzających targi.

Znaczenie targów Security Essen jako opiniotwórczych dla branży bezpieczeństwa było szczególnie widoczne w licznych nowych produktach. Po raz kolejny podkreślony został wpływ cyfryzacji urządzeń zabezpieczających – systemy kontroli dostępu są coraz inteligentniejsze i coraz częściej wykorzystują do identyfikacji osób smartfony lub czytniki biometryczne. Sztuczna inteligencja pomaga szybciej i dokładniej oceniać zagrożenia na podstawie materiału wizyjnego. Aplikacje klienckie alarmują w przypadku pozostawienia niezabezpieczonego okna w inteligentnym domu lub pomagają w sprawdzaniu lokalizacji szczególnie cennych przedmiotów. Ochrona danych i dostęp do sieci były obszernym tematem dla wielu wystawców i wielu wykładowców.

 Tegoroczne targi Security Essen odbyły się po raz pierwszy w zmodernizowanych halach Messe Essen, które wyznaczą nowe standardy w dziedzinie wystawiennictwa. Przestronne parterowe hale, dużo światła dziennego, nowe przeszklone wejście i takie udogodnienia jak Business Club już zachwyciły wystawców i odwiedzających. Prace modernizacyjne zakończą się w 2019 roku.

 


Na targach Security Essen zapewniono optymalną informację dla odwiedzających i wystawców, którzy mogli łatwo zapoznać się z nową strukturą hal i obszarów wystawienniczych. Goście targów pochwalili podział na kluczowe obszary tematyczne.

Sala wystawowa Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Gospodarczego świętowała udaną premierę. Właśnie tu prezentowali się wystawcy, tacy jak Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji, Telekom Security, Advancis Software & Services GmbH i nowo utworzone Federalne Stowarzyszenie Ochrony Krytycznej Infrastruktury (BSKI).

 Organizatorzy już teraz przygotowują się do kolejnej edycji targów Security Essen, które odbędą się w dniach od 22 do 25 września 2020 r. Nowa, tematyczna struktura hal będzie dalej rozwijana, a tematyka digitalizacji zostanie jeszcze bardziej uwypuklona. Wielu wystawców potwierdziło już, że zarejestrowało się, by uczestniczyć w następnych targach. Chęć uczestnictwa w Security Essen 2020 wyraziło już 88 procent odwiedzających.

Bezpośr. inf. Kirsten Hemmerde
Security Essen
Tłumaczenie: Andrzej Walczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony