Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Walne zgromadzenie Polskiego Związku Pracodawców Ochrona – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

11 czerwca 2019 r. w hotelu Warszawianka w Jachrance odbyło się XXXI Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Polskiego Związku Pracodawców Ochrona.

 Podczas tegorocznych obrad zatwierdzono sprawozdanie finansowe za 2018 rok, wręczono grawertony z okazji 10-, 15-, 20-, i 25-lecia działalności firm członkowskich oraz wybrano prezesa i zarząd na kolejne cztery lata. Po raz drugi prezesem Polskiego Związku Pracodawców Ochrona został Tomasz Wojak, pełniący również funkcję prezesa zarządu firmy SERIS Konsalnet Security.

Polski Związek Pracodawców Ochrona zrzesza 91 agencji ochrony, a 12 firm wspiera jego działalność. Współpracuje z różnymi instytucjami państwowymi i administracji publicznej, uczestniczy w tworzeniu nowych przepisów prawnych, a wszystko po to, aby wyznaczyć nowe standardy w branży ochrony osób i mienia i wesprzeć działalność firm zajmujących się ochroną.

 Podczas tegorocznego walnego zgromadzenia można było zasięgnąć porad prawnych u przedstawicieli Enodo Advisors – firmy zajmującej się doradztwem podatkowym.

Wśród prelegentów byli przedstawiciele Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Komendy Głównej Policji.

Tematem prelekcji były wyzwania dla branży ochrony, m.in. problemy z pozyskaniem nowych pracowników i ich zatrudnieniem na atrakcyjnych warunkach. Przedstawiono sytuację na rynku ochrony w Europie i w Polsce. Polscy pracownicy ochrony zarabiają coraz więcej, a największe zapotrzebowanie na nich jest wciąż w obiektach handlowych. Większość jest zatrudniania na podstawie umowy o pracę.

Omówiono również zasady wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz nadchodzące zmiany w prawie zamówień publicznych.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa produktów i usług. Na zakończenie wszyscy goście mieli okazję biesiadować przy grillu.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w spotkaniu, a zarządowi Polskiego Związku Pracodawców Ochrona życzymy powodzenia w osiąganiu wyznaczonych celów, rozwoju i sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania (https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie).

Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony