Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Wisenet Roadshow 2018 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W tym roku koreańska firma Hanwha Techwin Europe (wcześniej Samsung Techwin Europe) zorganizowała Wisenet Roadshow w czterech miastach – w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Gospodarzy reprezentowali Krzysztof Dulin (Business Development Manager), Piotr Rogalewski (Senior Technical & Pre-Sales Manager) oraz Sylwester Krupa (Technical & Pre-Sales Engineer).

 W 2018 roku pojawiło się ponad 100 nowych produktów firmy Hanwha, w tym trzy nowe serie kamer, które zaprezentowano na Wisenet Roadshow – Wisenet L (o rozdzielczości Full HD, wykorzystujące kompresję H.264, z funkcją WDR i oświetlaczem IR), Wisenet X Lite (o rozdzielczości full HD i 5 Mpix, z procesorem Wisenet 5, wykorzystujące kompresję H.265, z funkcją WiseStream II) i Wisenet T (kamery specjalnego przeznaczenia, o rozdzielczości full HD, pracujące w widmie optycznym i termowizyjnym, wykorzystujące algorytmy do analizy treści obrazu, z otwartą platformą programową). Zaprezentowano również rejestratory serii QRN (zapisujące obrazy o maksymalnej rozdzielczości 4K, wykorzystujące kompresje H.264 i H.265, zapewniające łatwe połączenie P2P z innymi hostami w sieci, z wyjściem dla monitorów 4K) oraz rejestratory serii PRP (pozwalające wykorzystać jednocześnie 24 dyski hot swap, wykorzystujące kompresje H.264 i H.265, mogące przetwarzać strumienie wizyjne o sumarycznej przepływności 640 Mbps, wytwarzające obrazy o maksymalnej rozdzielczości 12 Mpix).

 Od początku bieżącego roku dostępne jest również oprogramowanie Wisenet Wave. Jest to nowy interfejs, który działa w systemach Windows, macOS i Linux, obsługujący dowolne kamery spełniające wymagania ONVIF, odznaczający się wysoką wydajnością przy małym zużyciu zasobów sieciowych. Oprogramowanie Wisenet Wave pełni rolę VMS-u w systemach wizyjnych.

Dzięki współpracy z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją w ofercie firmy Hanwha znajdują się również rozwiązania dla branży transportowej, takie jak zliczanie pojazdów, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (nawet z napisami w cyrylicy), detekcja zdarzeń w ruchu ulicznym (np. możliwość wykrycia ładunku zgubionego w trakcie jazdy samochodem, ruchu pieszych w miejscach, w których jest on zakazany, jazdy niezgodnie z obowiązującym kierunkiem ruchu).

Hanwha Techwin oferuje również rozwiązania przeznaczone do wykorzystania w handlu detalicznym, dzięki którym możliwe jest zliczanie klientów, zarządzanie kolejkami do kas, mapowanie gęstości ruchu, rozpoznawanie wieku i płci klientów.

Produkty koreańskiego producenta posiadają certyfikat Cyber Essentials, który świadczy o wysokiej odporności na cyberataki. Do tego producent oferuje rozwiązania, które będą zapewniały bezpieczeństwo danych zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem RODO.

Bezpośr. inf. Ela Końka
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony