Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

XVII Konferencja Branży Ochrony – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniach 22-23 marca br. w hotelu Magellan w Bronisławowie odbyła się XVII Konferencja Branży Ochrony zorganizowana przez Polską Izbę Ochrony. We września ub.r. został wybrany nowy zarząd izby, a stanowisko prezesa zarządu objął Marcin Pyclik, który rozpoczął konferencję i powitał gości.

 W tym roku organizatorzy zaproponowali nową formę konferencji. Pierwszego dnia odbyły się wykłady merytoryczne połączone z debatami, a drugiego dnia odbyły się prezentacje firm partnerskich. Partnerami konferencji było osiem firm: Peugeot Grupa PSA – Partner Strategiczny, Bite, CBC Poland, ICS Polska, Novatel, Linc Polska, CartPoland oraz Alco-Tech. Każdy z partnerów miał stoisko, na którym mógł zaprezentować swoją ofertę produktów i usług oraz porozmawiać z uczestnikami.

W konferencji wzięło udział około 120 przedstawicieli firm ochrony osób i mienia.

Podczas wykładów merytorycznych i jednej z debat przedstawiciele kancelarii prawnych omówili wymagania i zagrożenia dla firm ochrony wynikające z wejścia w życie 25 maja br. rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Zaprezentowali również zmiany w Kodeksie pracy proponowane przez Komisję Kodyfikacyjną i wynikające z nich obowiązki dla pracodawców i pracowników.

W firmach ochrony osób i mienia wciąż brakuje wyszkolonych pracowników dlatego w trakcie spotkania odbyła się debata na temat potrzeby tego typu szkoleń. Debatę poprowadził Tomasz Żórawski z Centrum Szkoleniowego Służb Ochrony „DELTA”. W debacie wzięli udział m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji, przedstawiciele firm ochrony i dużych sieci handlowych.

Nie zabrakło również tematów dotyczących dbania o wizerunek, etyki zawodowej i sposobów promowania firm ochrony.

Polska Izba Ochrony powołała w 2007 roku Fundację Pomocy Pracownikom Ochrony i ich rodzinom „Ochrona i Pomoc”. Podczas konferencji Aneta Kochman prezes zarządu fundacji omówiła działalność fundacji. Podczas wieczornej kolacji odbyła się aukcja na rzecz fundacji, która pozwoli wesprzeć jej podopiecznych.

Nasz magazyn po raz kolejny objął konferencję patronatem medialnym.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w spotkaniu. Nowemu zarządowi Polskiej Izby Ochrony życzymy powodzenia i sukcesów w realizacji planów na kolejne lata.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony