Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

XVIII Konferencja Branży Ochrony – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

XVIII Konferencja Branży Ochrony zorganizowana przez Polską Izbę Ochrony (PIO) odbyła się w dniach 11-12 października 2018 r. w hotelu Magellan w Bronisławowie. Konferencji towarzyszyła wystawa 11 firm, które zaprezentowały systemy telewizji dozorowej, systemy monitorowania, systemy alarmowe, systemy zabezpieczeń informacji niejawnych.

 W konferencji udział wzięło ponad 120 przedstawicieli agencji ochrony z całej Polski. Podczas pierwszego dnia konferencji ważnym tematem było przedstawienie wideoweryfikacji zagrożeń dzięki wykorzystaniu systemu dozoru wizyjnego i kamer z zaawansowaną analizą obrazu. Korzyści i zagrożenia wynikające z wykorzystania wideoweryfikacji omówili Krzysztof Skowroński z CBC Poland i Marek Kopyczyński z POLVISION.

Kompleksową usługę wideoochrony przedstawił Tadeusz Glita z Krajowego Centrum Monitoringu. Wciąż rosnące koszty zatrudnienia pracowników ochrony fizycznej zmuszają agencje ochrony do poszukiwania nowych usług monitorowania.

Polska Izba Ochrony również przychyla się do świadczenia usług monitorowania na jak najwyższym poziomie. Podczas konferencji Wojciech Stawski, wiceprezes zarządu PIO przedstawił propozycję certyfikacji wideoweryfikacji zagrożeń.

Przedstawiciele kancelarii prawnych omówili aspekty prawne monitoringu w RODO, zmiany stawek podatków za leasing oraz projekt kodeksu branżowego PIO, w którym będą zawarte m.in. regulacje dotyczące obowiązków informacyjnych dla klientów i pracowników agencji ochrony, regulacje zabezpieczenia danych osobowych.

Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie której odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Pracownikom Ochrony i Ich Rodzinom „Ochrona i Pomoc”.

Pod kątem liczby wykładów, prelegentów, wystawców, uczestników, jak i rekordowej wielkości kwoty uzyskanej podczas aukcji na rzecz fundacji „Ochrona i Pomoc” to największa konferencja w historii Polskiej Izby Ochrony.

Kolejna konferencja odbędzie się 4 i 5 kwietnia 2019 r. Serdecznie zapraszamy w imieniu PIO.

Bezpośr. inf. Ela Końka

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony