Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Autoryzowani Partnerzy firmy Schrack Seconet w Polsce

Printer Friendly and PDF

 

Co roku Schrack Seconet Polska organizuje spotkanie swoich partnerów biznesowych reprezentujących firmę na terenie kraju. Tegoroczna edycja odbyła się w Kazimierzu Dolnym w dniach 5-6 marca. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu firm z całego kraju, które ściśle współpracują z producentem.

Spotkania Autoryzowanych Partnerów Schrack Seconet Polska mają już swoją długoletnią tradycję. Ich celem jest wspólne opracowywanie strategii działania na rynku systemów zabezpieczeń w Polsce. W ostatnich latach skład grupy firm posiadających autoryzację firmy Schrack Seconet Polska uległ znacznej przebudowie. Celem było zapewnianie klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Najważniejszym punktem tegorocznego spotkania była dyskusja dotycząca wspólnej działalności na rynku systemów bezpieczeństwa w Polsce, a także kształtu i przyszłości branży. Ponadto odbyły się prezentacje przygotowane przez zespół pracowników firmy Schrack Seconet, dotyczące między innymi działalności tej firmy w Polsce, nowych produktów, działań marketingowych, a także sytuacji na rynku. Po podsumowaniu wyników i działań ubiegłorocznych przyznano tytuł Partnera Roku firmie RS-System z siedzibą w Warszawie za najlepsze wyniki w  sprzedaży systemów sygnalizacji pożarowej Schrack Seconet w roku 2014 oraz za wysoką jakość usług.

W roku 2013 znacznej modyfikacji uległa struktura grupy Partnerów Schrack Seconet w Polsce. Wyróżniono wtedy trzy grupy kompetencyjne: Autoryzowanych Partnerów Wiodących, Autoryzowanych Partnerów oraz Partnerów Handlowych. W dalszym ciągu podstawowym statusem pozostał Autoryzowany Partner, jednak z tego grona zostały wyróżnione firmy spełniające najbardziej restrykcyjne warunki autoryzacji. Przedsiębiorstwa te tworzą dziś grupę Autoryzowanych Partnerów Wiodących. Statusy autoryzacji są przyznawane przez producenta na dwa lata, dlatego rok 2014 zakończono weryfikacją wszystkich firm z grona partnerów oraz aktualizacją uprawnień dla inżynierów zatrudnionych w tych przedsiębiorstwach. Na początku tego roku lista firm partnerskich uległa modyfikacji. Dzięki wysokiej jakości współpracy, bardzo dobrej kondycji finansowej, pozytywnym wynikom regularnych audytów producenta, wysoce wykwalifikowanej kadrze specjalistów i bogatej liście referencyjnej zrealizowanych wspólnie obiektów kilka firm zmieniło swój dotychczasowy status na wyższy.

Do grona Autoryzowanych Partnerów Wiodących dołączyły dwie firmy: ALKAM System z siedzibą w Legnicy oraz DEKK Fire Solution z siedzibą w Piasecznie. Obecnie w tym elitarnym gronie znajduje się 15 firm partnerskich.

Do grona Autoryzowanych Partnerów Schrack Seconet w Polsce w roku 2015 dołączyło dziesięć firm, mających dotychczas status Partnera Handlowego. Należą do nich: CERBEX z Krosna, Connect Marek Szczygielski z Torunia, Electro Croon Polska z Warszawy, ENTEC Solutions z Wrocławia, GMT z Mysłowic, LUMEN Polska z Wrocławia, Microsystem z Sopotu, PHTSPiO SUPON ze Szczecina, RAJ International W. Wójcik, B. Wójcik z Wrocławia, UNIMA 2000 z Krakowa oraz URKOM Adam Nocoń z Zabrza. Firmy z grona Autoryzowanych Partnerów również mają stabilną sytuację finansową, dbają o przestrzeganie zasad współpracy i zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów. Podobnie jak Autoryzowani Partnerzy Wiodący przedsiębiorstwa te mają dostęp do wszelkich szkoleń technicznych i handlowych, pełne uprawnienia instalacyjne oraz możliwość bezpośrednich zakupów u producenta.

W latach 2013–2014 kilku przedsiębiorstwom z grona Autoryzowanych Partnerów nie udało się utrzymać statusu – na początku tego roku firmy te kontynuują współpracę z producentem na zasadach obowiązujących Partnera Handlowego. Obecnie na liście Autoryzowanych Partnerów Schrack Seconet jest 27 firm z całego kraju. Łącznie z Autoryzowanymi Partnerami Wiodącymi cała grupa liczy 42 przedsiębiorstwa.

Firmy, które działają na polskim rynku w dziedzinie profesjonalnych systemów zabezpieczeń, wykazują zainteresowanie współpracą i znalezieniem się w przyszłości w gronie Partnerów Handlowych czy Autoryzowanych Partnerów firmy Schrack Seconet w Polsce. Rozpoczynają one współpracę na warunkach określonych przez producenta (m.in. nie posiadają uprawnień do prowadzenia serwisu gwarancyjnego instalacji wykonanych przez Autoryzowanych Partnerów Wiodących i Autoryzowanych Partnerów).

Szczegółowe informacje dotyczące nowej polityki sprzedaży oraz zakresu uprawnień każdej z trzech grup partnerów biznesowych firmy Schrack Seconet w Polsce są zamieszczone na stronie www.schrack-seconet.pl.

Marta Nowak
Schrack Seconet Polska

 

Zabezpieczenia 2/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony