Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Prezentacja firmy Xtralis

Printer Friendly and PDF

Firma Xtralis powstała w Australii w latach 1982/83. Od ponad 30 lat jest czołowym producentem innowacyjnych urządzeń służących do wykrywania dymu w bardzo wczesnej fazie rozwoju pożaru oraz do wykrywania zagrożenia bezpieczeństwa.

Od początku działalności strategia firmy Xtralis była zorientowana na wczesne wykrywanie zagrożeń pożarowych oraz zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu obiektu. Słowo „wczesne” jest bardzo istotne. Koncentrujemy się na technologiach, których zastosowanie powoduje niedopuszczenie do katastroficznego rozwoju zdarzeń. W systemach bezpieczeństwa wczesne wykrywanie jest możliwe dzięki ochronie obwodowej z weryfikacją wizyjną. W systemach sygnalizacji pożarowej – głównie dzięki zasysającym czujkom dymu.

Drugą cechą szczególną firmy jest innowacyjność i to pojęta rygorystycznie. Xtralis niemal nie produkuje urządzeń, których nie opracował i nie wprowadził na światowy rynek jako pierwszy. Oczywiście mamy takie wyroby w swoim katalogu, ale wynika to z przejmowania firm o komplementarnej ofercie.

Najważniejszym produktem firmy Xtralis jest VESDA (Very Early Smoke Detection Apparatus), której pierwsza generacja została wprowadzona na rynek w latach 80. XX wieku jako pierwsza i przez kilka lat jedyna zasysająca czujka dymu. Nierzadko zdarza się, że nazwa vesda jest używana jako określenie technologii wykrywania dymu lub urządzenia innego producenta.

Fot. Nowa rodzina czujek zasysających VESDA E

 

VESDA jest naszym najbardziej znanym produktem służącym do wykrywania zagrożenia pożarem. Inne to: OSID – pierwsza liniowa czujka dymu o dwóch promieniach (IR i UV) i pierwsza czujka wieloliniowa, ECO – pierwsza wielopunktowa czujka gazu, VESDA E – pierwsza czujka zasysająca, która wykrywa dym poniżej poziomu zanieczyszczeń powietrza, oraz ICAM – druga linia czujek zasysających, która zapoczątkowała rozwój zasysających czujek adresowalnych wykorzystujących długie kapilary zamiast rur.

Xtralis jest firmą zorganizowaną i zarządzaną w bardzo nowoczesny i elastyczny sposób. Na każdym z kontynentów znajdują się centra kompetencji: projektowe, handlowe, wsparcia technicznego, logistyczne – w sumie ponad 30. Firma zatrudnia ponad 550 pracowników, a jej wyroby są sprzedawane przez firmy partnerskie w ponad 100 krajach. Ma przeszło 10000 stałych klientów. Nasze produkty przeszły badania i certyfikację w ponad 35 instytucjach regulacyjnych na całym świecie. Ze względu na nasze doświadczenie ściśle współpracujemy z tymi organizacjami, przyczyniając się do tworzenia nowych standardów międzynarodowych.

Wartość sprzedaży naszych detektorów do wykrywania dymu plasuje nas na czwartym miejscu na świecie, zaraz po trzech globalnych producentach systemów pożarowych, z ponad sześcioprocentowym udziałem w rynku. W dziedzinie zasysających czujek dymu udział Xtralisa w światowym rynku wynosi ponad 61%.

Beata Idziak
Regional Sales Manager, Fire,
Central Europe
Andrzej Obłój
Technical Manager, Fire, Central Europe
Xtralis

autoryzowany dystrybutor produktów firmy Xtralis
www.visionpolska.pl

 

Zabezpieczenia 2/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony