
Układ ARTPEC-4 został opracowany w celu zaoferowania kamer z niższym poziomem szumu i wyższą czułością. W efekcie możliwe staje się uzyskanie ostrzejszych obrazów obiektów ruchomych. Układ jest kluczowym elementem opracowanej przez Axis unikatowej technologii Lightfinder, która umożliwia kamerom wyraźne „widzenie” w ciemności, także w bardzo złych warunkach oświetleniowych. Technologia ta zastosowana została między innymi w często wyróżnianej kamerze sieciowej AXIS Q1602, najczulszej kamerze do nadzoru wizyjnego dostępnej na rynku.
W najnowszym układzie firma Axis jeszcze bardziej udoskonaliła kompresję H.264. ARTPEC-4 umożliwia jednoczesne przesyłanie strumieni H.264 i M-JPEG, a wbudowana wielostrumieniowość oznacza, że strumienie wizyjne mogą być indywidualnie optymalizowane. W efekcie prowadzi to do znacznej poprawy jakości obrazów w standardzie HD, zwiększenia elastyczności oraz obniżenia kosztów budowy sieci nadzoru wizyjnego.
Dzięki wydajnemu procesorowi i koprocesorowi, układ ARTPEC-4 zapewnia dużą moc obliczeniową, potrzebną do inteligentnej analizy strumienia wizyjnego. Jest to szczególnie istotne w wypadku stosowania aplikacji analitycznych działających w oparciu o platformę AXIS Camera Application Platform, ponieważ zapewnia skalowalną, rozproszoną analizę w systemach nadzoru..
W związku z coraz powszechniejszym przechodzeniem z monitoringu analogowego na rozwiązania IP, znaczne zainteresowanie rynku budzą kodery wizyjne. ARTPEC-4 oferuje ulepszone możliwości usuwanie przeplotu i wielokanałowe porty wizyjne w jednym układzie, obniżając koszty w przeliczeniu na port i umożliwiając wytwarzanie tańszych, wielokanałowych serwerów wizyjnych.
ARTPEC-4 jest zoptymalizowany pod kątem koderów i kamer Axis. Jest dopełnieniem dotychczasowej oferty układów, w której znajduje się między innymi pierwszy na świecie układ do kamer sieciowych HD, ARTPEC-3.
– Zaprojektowanie układu ARTPEC-4 potwierdza znaczenie własnych opracowań w umacnianiu naszej pozycji lidera w dziedzinie technologii. Nasz najnowszy układ zapewnia lepszą jakość obrazu, co zwiększa funkcjonalność systemów monitoringu wizyjnego. W rezultacie, poszerza się zakres stosowania kamer Axis i pojawiają się nowe obszary, w których mogą one być używane – powiedział Johan Paulsson, dyrektor ds. technicznych w firmie Axis Communications.
Więcej informacji na temat firmy i rozwiązań Axis udziela:
Agata Majkucińska
Axis Communications
agata.majkucinska@axis.com
Bezpośr. inf. Krzysztof Pietrzak
Grayling Poland
krzysztof.pietrzak@grayling.com