Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Centra miast stosują kamerę Metal Mickey

Printer Friendly and PDF

Metal MickeyZarządzający bezpieczeństwem w centrum brytyjskiego miasta Swindon stworzyli unikatowe rozwiązanie pozwalające na szybkie rozmieszczenie urządzeń wizyjnych. System wykorzystuje kamery MIC1-400 firmy Forward Vision o wdzięcznym przydomku Metal Mickey.

Współpracując z firmą instalacyjną ATEC, organizacja Swindon Crime Reduction Partnership opracowała kamerowy zestaw przenośny, który można zainstalować w ciągu godziny, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Zestaw ten rozstawia się na płaskich dachach sklepów lub innych budynków w centrum. Kamery MIC1-400 ustawione są tak, aby obiektywy wystawały tuż ponad krawędź dachu, zapewniając dyskretną i skuteczną obserwację rejonu poniżej. Każdy zestaw posiada baterię gwarantującą 24-godzinną transmisję obrazów do odbiornika, umieszczonego na dachu 23-piętrowego budynku władz miejskich. Jednostki mają zasięg do trzydziestu kilometrów, a więc możliwa jest również obserwacja rejonów znacznie oddalonych od centrum miasta.

Kamery MC1-400 zostały wybrane przez Olivera O’Della, dyrektora organizacji Swindon Crime Reduction Partnership, ze względu na ich wytrzymałą konstrukcję.

Wiele razy korzystałem z kamer w kwadratowych obudowach i uznałem, że są bardzo podatne na uszkodzenia. W ciągu roku straciłem sprzęt o wartości 35 000 tysięcy funtów z powodu, uderzeń, miotania cegłami oraz strzałów kulkami łożyskowymi. Często dochodziło również do niszczenia okablowania. Kamery Metal Mickey's są wystarczająco wytrzymałe, aby wyjść cało z takiej opresji. Dlatego można z nich korzystać w każdej sytuacji – mówi. Główną zaletą stosowania nowych kamer przenośnych jest to, że przestępcy nie będą mogli przyzwyczaić się do ich położenia. Stale będą musieli zgadywać, skąd są obserwowani.

W przeszłości korzystałem z kamer zamontowanych na stałe w określonych miejscach i zauważyłem, że incydenty najczęściej zdarzają się tuż poza granicą zasięgu urządzeń. Przestępcy potrafią bardzo sprytnie unikać kamer, ale przemieszczając kamery z dachu na dach możemy ich przechytrzyć – twierdzi O’Dell.

Kamera MIC1-400 uznawana jest za jedno z najbardziej odpornych i wszechstronnych urządzeń PTZ opracowanych dotychczas. Stanowi doskonałe rozwiązanie właśnie w zestawach ruchomych i zastosowaniach podobnych do opisanego. Jej korpus wykonano z aluminium o grubości 6 mm, a całe urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach montażu.

Istotne były dla nas również dobre właściwości obserwacji nocnej, wykazywane przez kamerę MIC1-400 – dodaje Oliver O’Dell. Dzięki urządzeniom Metal Mickey możemy teraz prowadzić monitoring centrum miasta 24 godziny na dobę.

Redakcja
Opracowano na podstawie materiałów firmy Forward Vision

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony