
W przypadku kamer o polu widzenia 360° duży problem stanowi odpowiednia konstrukcja obudowy. Firma Oncam Grandeye wyprodukowała obudowy, które w żaden sposób nie ograniczają pola widzenia obiektywów i całkowicie eliminują ryzyko wybuchu na skutek mikroiskrzeń występujących w module kamerowym, z jakim należy się liczyć na platformach wiertniczych i w rafineriach naftowych.
David Cawley, menedżer do spraw produkcji w firmie Oncam Grandeye, powiedział: – Nasze kamery o polu widzenia równym 360° stanowią kolejny krok w rozwoju systemów dozorowych instalowanych w środowiskach zagrożonych wybuchem. Dotychczas tego typu kamery nie były dostępne na rynku, my je wprowadziliśmy jako pierwsi. Znajdą one zastosowanie w instalacjach naftowych do obserwacji rurociągów, zaworów, pomp, maszynowni i urządzeń zasilających. Należy podkreślić, że przemysł petrochemiczny nie jest jedynym odbiorcą naszych kamer, nadają się one do użytkowania we wszystkich obiektach zagrożonych wybuchem, niezależnie od ich charakteru.
Obudowy kamer o polu widzenia 360° oferowanych przez Oncam Grandeye mają certyfikaty ExD i zostały odpowiednio oznakowane, tak by ich przydatność do pracy w środowiskach zagrożonych wybuchem można było stwierdzić na podstawie wyglądu. Certyfikat ExD, znany w przemyśle naftowym i gazowym, oznacza, że obudowy kamer są niepalne i nie przepuszczają iskier, które mogłyby spowodować zapłon gazów lub płynów znajdujących się w bezpośredniej bliskości tych kamer. Obudowy są wykonane ze stali nierdzewnej i mogą być stosowane zarówno w instalacjach morskich, jak i lądowych. Kamery i obudowy są kompletowane fabrycznie i dostarczane w stanie pozwalającym na ich natychmiastowy montaż, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności konfiguracyjnych. Firma Oncam Grandeye oferuje także kamery o polu widzenia 360° z jednomodowymi lub wielomodowymi interfejsami światłowodowymi.
Bezpośr. inf. OG Poland
info@oncamgrandeye.pl
www.oncamgrandeye.pl
tel.: kom. +48 795 516 484
Tłumaczenie: Redakcja