Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Funkcjonalne i ergonomiczne szafy teleinformatyczne MMC stworzone z myślą o użytkowniku

Printer Friendly and PDF

CC_logo-nowe_200Nowe szafy teleinformatyczne w ofercieC&C Partners zapewniają optymalne środowisko dla sprzętu IT.

 

 

 

 

 

mmc1

Fot. 1. MMC1 Seria Classic – konstrukcja podstawowa

C&C Partners, jeden z największych krajowych dostawców kompleksowych rozwiązań teleinformatycznych, zabezpieczeniowych, telekomunikacyjnych oraz maszynowych systemów wizyjnych wprowadza nowe szafy teleinformatyczne. Ich producentem jest firma Multimedia Connect (MMC), lider francuskiego rynku w dziedzinie systemów okablowania strukturalnego, wchodzący w skład grupy TKH. Od stycznia w ofercie C&C Partners są dostępne trzy nowe serie szaf stojących 19” w wersji Classic, Technic i Server. Nowe linie zostały specjalnie opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach zarówno instalatorów jak i osób na co dzień obsługujących sieci LAN i centra danych.

mmc2

Fot. 2. MMC2 Seria Technic – specjalistyczne szafy 19"

Już na pierwszy rzut oka widać rękę dobrego projektanta. Szafy mają stylowy, nowoczesny wygląd, jednak nie to decyduje o ich wysokich walorach użytkowych. Najistotniejsza jest odpowiednia konstrukcja i funkcjonalność. Współpraca Działu Rozwoju i Badań Multimedia Connect oraz grupy roboczej złożonej z instalatorów i integratorów systemów teleinformatycznych zaowocowała opracowaniem szaf ściśle odpowiadających kluczowym potrzebom użytkowników. Uwzględniając wymagania stawiane elementom wyposażenia centrów danych MMC stworzono szafy instalacyjne, które:

  • zachowują stabilności konstrukcji przy pełnym obciążeniu,
  • zapewniają wygodną i szybką obsługę urządzeń,
  • umożliwiają szybkie rozprowadzenie kabli krosowych,
  • mają zwiększoną nośność, co umożliwia montaż coraz cięższych serwerów,
  • mają wysokość 45U lub 47U, dzięki czemu możliwa jest instalacja wielu urządzeń w jednej szafie,
  • zapewniają skuteczną wentylację dzięki zastosowaniu przewiewnej perforacji zajmującej 80% powierzchni osłon szafy.

mmc3

Fot. 3. MMC3 Seria Server – bezpieczne przechowywanie danych na serwerach

Cechą wyróżniającą szafy MMC jest zwiększona pojemność. Mają one sumaryczną wysokość 59U (47U w części centralnej i 12U po bokach). – Obecnie instalatorzy poszukują sprawdzonych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo i odpowiednie warunki pracy znajdującym się tam urządzeniom – wyjaśnia Dominik Mikołajczak, kierownik ds. produktu. – Po pierwsze, szafy muszą być wygodne i proste w obsłudze, a ich konstrukcja musi pozwalać na łatwe rozprowadzanie kabli krosowych. Ze względu na konieczność instalacji coraz większej liczby urządzeń instalatorzy poszukują szaf o zwiększonej pojemności, których wysokość wynosi więcej niż  42U, to znaczy 45U lub 47U. Serwery są coraz cięższe przez co konieczne jest stosowanie półek o zwiększonej nośności. Urządzenia aktywne wydzielają coraz więcej ciepła, co z kolei wymaga lepszej wentylacji. Nasze szafy spełniają wszystkie te wymagania gwarantując optymalne środowisko dla systemów zarządzających najcenniejszymi bazami danych – dodaje Dominik Mikołajczak.

Nowe szafy MMC wyróżniają się:

  • funkcjonalnością: priorytetem jest łatwy dostęp do kabli dzięki modułowej konstrukcji wnętrza szaf,
  • komplementarnością: producent zapewnia jednolity osprzęt do wszystkich trzech serii szaf,
  • możliwością elastycznej konfiguracji i rozbudowy.

Dzięki temu możliwe jest zachowanie odpowiedniej aranżacji i logicznego porządku urządzeń zainstalowanych w każdej z takich szaf.

Dostępność: szafy serii Classic, Technic, Server dostępne będą w ofercie C&C Partners już w styczniu 2015 roku. Producent zapewnia także dodatkowy osprzęt, taki jak cokoły, szyny, uchwyty i wieszaki kablowe, panele zaślepiające, półki, listwy zasilające, panele wentylacyjne, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb.

Kontakt dla mediów:
Łukasz Jankowski
C&C Partners
tel: 601 551 783
e-mail: l.jankowski@ccpartners.pl

Agnieszka Stasiewicz-Swinney
Comm Start
tel: 607 37 01 08
e-mail: agnieszka.stasiewicz@commstart.pl

Bezpośr. inf. C&C Partners

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony