Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Innowacyjny oświetlacz IR w kamerze z obiektywem typu rybie oko firmy VIVOTEK

Printer Friendly and PDF

logoKoniec roku okazał się przełomowym okresem, również jeśli chodzi o premiery kamer z obiektywami typu rybie oko (ang. fisheye) marki Vivotek.

W ofercie pojawiły się bowiem kamery FE8181 oraz FE8181V. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wspomniane modele mają innowacyjny oświetlacz IR, co czyni je produktami mocno konkurencyjnymi w stosunku do innych kamer o podobnych funkcjach. Pod kątem specyfikacji nowe kamery charakteryzują się przetwornikiem o rozdzielczości 5 Mpx, oświetlaczem SMART IR o zasięgu 10 m (w polu widzenia 360o), funkcją rozszerzania dynamiki obrazu (WDR), wytwarzaniem 30 obrazów na sekundę przy pracy z rozdzielczością full HD, zgodnością ze standardem kolejowym EN50155 (w przypadku modelu FE8181V) oraz funkcją redukcji szumów 3DNR.

f1


Dodatkowo kamery umożliwiają lokalne usuwanie zniekształceń obrazu, niewpływające na treść rejestrowanego strumienia wizyjnego. Kolejną ciekawostką, z którą coraz częściej można się spotkać w kamerach marki Vivotek, jest zaawansowana technologicznie funkcja analizy treści obrazu, zwana VCA (Video Content Analysis). W przypadku kamer hemisferycznych szeroko pojęta analiza treści obrazu daje ogromne możliwości, ze względu na rozległe pole widzenia. Warto pamiętać, że jedna kamera z obiektywem typu rybie oko jest w stanie zastąpić od dwóch do czterech kamer stałopozycyjnych, co w rezultacie pozwala na znaczną redukcję kosztów wdrożenia wizyjnego systemu dozorowego. Z informacji uzyskanych od producenta wiadomo, że planowana jest implementacja oprogramowania umożliwiającego tworzenie tak zwanych map cieplnych, czyli zobrazowanie natężenia ruchu na danej przestrzeni. Vivotek, wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom swoich klientów, prezentuje nowe, jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania. Z pewnością kamery typu FE8181 i FE8181V są urządzeniami wartymi uwagi.

 

Bezpośr. inf. Magdalena Krupka
SUMA

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony