Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kluczowa naklejka

Printer Friendly and PDF

T4B kluczowa naklejkaOsoby nerwowo szukające po kieszeniach karty, umożliwiającej wejście do biura, nie są widokiem niezwykłym. W końcu stale nosimy przy sobie jeszcze klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, portfel, gazetę. Niektórzy noszą również etui na okulary, organizer, książkę, teczkę. W sumie – sporo tego. I jak tu się nie pogubić? Z pomocą przyszli nam specjaliści z koreańsko-amerykańskiej firmy IDTECK, którzy zaprojektowali breloki na klucze i naklejki na telefony komórkowe, pełniące funkcję kart zbliżeniowych.

Karty zbliżeniowe, za pomocą których dostajemy się do biura, nie są może ciężkie, ale znalezienie ich rano często graniczy z cudem. A przecież życie można sobie znacznie uprościć.

Breloki IDK 50 czy naklejki zbliżeniowe IMC 125 (czyli tagi) są ciekawym gadżetem ułatwiającym życie – mówi Radosław Majkowski, dyrektor techniczny firmy IPP. – Breloki firmy IDTECK na pierwszy rzut oka nie różnią się od zwykłych produktów tego rodzaju, a naklejki mają wielkość zbliżoną do monety. Pomimo mniejszych gabarytów tagi te w niczym jednak nie ustępują tradycyjnym kartom zbliżeniowym – mają te same możliwości, są za to dużo bardziej poręczne od nich. Mamy też pewność, że o ile nie zgubiliśmy kluczy czy telefonu, z całą pewnością wejdziemy do biura.

Tagi IDK 50 czy IMC 125 działają w paśmie 125 kHz i bez obaw można je stosować zamiennie do kart pasywnych. Pasują do większości czytników kontroli dostępu i mają też, dla określonego modelu czytnika, ten sam zasięg co karty zbliżeniowe – zwykle do 15 cm.

– Istnieją także tagi w formie breloków i naklejek, w których można także zapisać informacje. Produkty te mogą być używane zarówno z tradycyjnymi czytnikami, jak i z czytnikami biometrycznymi – dodaje Radosław Majkowski. – Wówczas mogą mieć różne zastosowania, np. jako karta studencka, na której można zapisywać oceny lub wypożyczone z biblioteki książki, albo jako karta miejska, w której można zapisać wartość kwoty biletu okresowego, stan licznika itp.

Powyższe tagi są zgodne z technologią Mifare i działają na częstotliwości 13,56 MHz.

Bezp. inf. T4BGrupa T4B jest firmą z kapitałem polskim, powstałą w 2003 r. W jej skład wchodzą trzy podmioty: T4B, IPP oraz TT Serwis. Grupa T4B ściśle współpracuje z zagranicznymi firmami, takimi jak IDTECK czy TAC.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony