Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowa rodzina kamer megapikselowych firmy Bosch

Printer Friendly and PDF

Kamery megapikselowe Bosch Firma Bosch przedstawia nową gamę rozwiązań z zakresu dozoru wizyjnego oferujących obraz najwyższej rozdzielczości oraz niezwykłą elastyczność systemu. Kamery megapikselowe Bosch dzięki przetwornikowi składającemu się z maks. 3,1 miliona pikseli zapewniają niebywale ostry obraz o wysokiej jakości zawierający detale, których nie dostrzegą inne kamery. Jedna kamera megapikselowa Bosch może objąć obszar tej samej wielkości, co sześć standardowych kamer analogowych. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kosztów urządzeń oraz instalacji i serwisowania systemu.

Nowa rodzina kamer megapikselowych Bosch składa się z trzech modeli, które zaspokajają szeroki wachlarz wymagań klientów. Model podstawowy NWC-0700 wystarcza do uzyskania szczegółowego obrazu kolorowego dzięki 2–megapikselowemu przetwornikowi.

Model kolorowy NWC-0800 wyposażony w 3,1–megapikselowy przetwornik zapewnia bardziej szczegółowy obraz, umożliwiając uchwycenie mniejszych detali przy większej odległości obserwacji. Obraz z takiej kamery ma prawie siedem razy więcej pikseli w porównaniu do konwencjonalnych systemów CCTV o wysokiej rozdzielczości. W celu zapewniania ciągłego, 24-godzinnego dozoru, dualny system NWC-0900 z dwoma przetwornikami składa się z 3,1-megapikselowej kamery kolorowej do użytku dziennego oraz 1,3-megapikselowej kamery monochromatycznej przeznaczonej do pracy przy złym oświetleniu.

Przełączanie pomiędzy kamerami odbywa się automatycznie w zależności od poziomu oświetlenia. Wszystkie kamery są wyposażone w cyfrowe funkcje obrotu, pochylenia oraz zoomu, które umożliwiają użytkownikowi sprawdzenie z bliska szczegółów w dowolnym obszarze obrazu.

Kamery megapikselowe Bosch mogą być zastosowane w instalacjach cyfrowych, a także w instalacjach hybrydowych we współpracy z cyfrowymi rejestratorami DiBos firmy Bosch. Zapewnia to unikatowy i uniwersalny sposób rozszerzenia możliwości lub rozbudowy istniejących systemów analogowych. Nowe kamery dostarczają dodatkowych szczegółów tam, gdzie jest to potrzebne, zwiększając funkcjonalność konwencjonalnego dozoru wizyjnego w czasie rzeczywistym, szczególnie w obszarach podwyższonego ryzyka lub przy złym oświetleniu.

Przepustowość oraz wykorzystanie przestrzeni na dysku twardym mogą być optymalizowane dzięki regulowanej rozdzielczości oraz częstotliwości odświeżania. Dodatkowo kamery megapikselowe obsługują standard PoE (Power over Ethernet – zasilanie przez sieć Ethernet), co upraszcza instalację poprzez wyeliminowanie lokalnego źródła zasilania.
Kamery megapikselowe Bosch nadają się doskonale do dozoru wizyjnego rozległych obszarów takich jak stadiony, budynki użyteczności publicznej, centra miast oraz do obserwacji imprez masowych.

Bezpośr. inf. Robert Bosch
Security Systems

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony