Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowoczesny czujnik dymu

Printer Friendly and PDF
ImageSkierowany do odbiorców z branży handlowej, mieszkaniowej oraz hotelowej nowy produkt firmy Architectural Devices wykorzystuje innowacyjne i opatentowane wzornictwo pozwalające ukryć urządzenie w zagłębieniu w płycie gipsowej ściennej lub sufitowej. Dzięki temu doskonale wtapia się ono w wystrój każdego pomieszczenia, a jego niewielkie rozmiary ułatwiają umieszczenie go wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo pożaru. Źródło zasilania stanowi prąd o napięciu 9 V doprowadzany poprzez specjalny prostownik. Użytkownik może zintegrować czujnik z ogólnym systemem bezpieczeństwa przez opcjonalne przekaźniki.
Ze względu na odpowiedzialność za środowisko naturalne, wpisaną w misję firmy, urządzenie wykorzystuje sensor fotoelektryczny zamiast starszej i tańszej technologii komory jonizacyjnej, która zawsze zawiera śladowe ilości materiału radioaktywnego. Dodatkowo, wszystkie użyte plastiki są przyjazne dla środowiska, prostownik wykonano z przetworzonego metalu, a płytkę elektroniczną skonstruowano za pomocą topiku bezołowiowego.
Produkt już uzyskał najważniejsze certyfikaty i atesty w Stanach Zjednoczonych, a najbliższe plany zakładają certyfikację w Europie, Kanadzie, Azji i Australii.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony