Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

2015 rokiem nowości SATEL

Printer Friendly and PDF

Przez wiele lat instalatorzy wykorzystywali powszechnie dostępne systemy przewodowe. Aktualnie coraz większą liczbę zwolenników zdobywają jednak systemy bezprzewodowe. Dlaczego tak się dzieje?

Technika łączności za pośrednictwem sygnału radiowego rozwija się bardzo dynamicznie, oferując coraz wyższą jakość. Dzięki temu systemy zabezpieczeń wykorzystujące urządzenia bezprzewodowe zapewniają jeszcze lepszą funkcjonalność, jeszcze więcej możliwości zastosowania oraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Wzrastająca popularność instalacji bezprzewodowych wynika także z ich atrakcyjnej ceny, prostego, szybkiego i czystego montażu, a także zachowania wszystkich funkcji i standardów charakterystycznych dla systemów przewodowych.

Rys. 1. Nowe kontrolery ACU-120 i ACU-270 zostały wyposażone w nowoczesny układ radiowy. Dzięki temu oferują doskonałe zasięgi – do 500 m w terenie otwartym

 

Wszystkie te cechy doceniane są zarówno przez profesjonalistów, którzy na co dzień projektują i instalują systemy zabezpieczeń, jak i właścicieli obiektów, którym zależy przede wszystkim na funkcjonalności, różnorodności zastosowań i wygodzie sterowania.

W związku z zapotrzebowaniem na początku roku do oferty firmy SATEL wprowadzone zostały nowe komponenty do budowy i obsługi bezprzewodowych systemów alarmowych: kontrolery ACU-120 i ACU-270, bezprzewodowy manipulator VERSA-LCDM-WRL, czytnik kart CZ-USB-1 oraz nowe wersje oprogramowania do manipulatora INT-TSG oraz do central z serii VERSA.

Fot. 1. Oprócz doskonałych zasięgów kontrolery ACU-120 i ACU-270 oferują także nowe możliwości obsługi systemu alarmowego wykorzystującego centrale z rodziny VERSA. Umożliwiają bowiem sterowanie nim za pomocą nowego, w pełni bezprzewodowego manipulatora VERSA-LCDM-WRL

 

Doskonałe zasięgi urządzeń bezprzewodowych

Dwa nowe kontrolery – uniwersalny ACU-120 oraz miniaturowy ACU-270 – są elementami systemu ABAX. Współpracują z centralami z rodzin INTEGRA i VERSA, umożliwiając powiększenie stworzonego na ich podstawie systemu alarmowego o urządzenia bezprzewodowe. Oba kontrolery zostały wyposażone w nowoczesny układ radiowy, dzięki któremu zapewniają doskonały zasięg działania – w terenie otwartym jest to nawet 500 m. ACU-120 ma dodatkowo system dywersyfikacji anten, który wpływa na poprawę jakości sygnału.

Fot. 2.    W pełni bezprzewodowy manipulator do sterowania systemem bazującym na centralach z serii VERSA

 

W pełni bezprzewodowa obsługa systemu alarmowego

VERSA-LCDM-WRL to pierwszy w ofercie firmy SATEL w pełni bezprzewodowy manipulator umożliwiający zdalną obsługę i programowanie central z serii VERSA. Dzięki współpracy z opisanymi wyżej kontrolerami ACU-120 i ACU-270 zasięg pracy VERSA-LCDM-WRL wynosi nawet 500 m! Co więcej, ten bezprzewodowy manipulator realizuje wszystkie funkcje swojego przewodowego odpowiednika. Został także wyposażony w czytnik, który umożliwia wygodną obsługę systemu za pomocą kart zbliżeniowych i breloków, dzięki którym możliwe jest pełne załączenie i wyłączenie czuwania, a także skasowanie alarmu.

VERSA-LCDM-WRL to urządzenie ekonomiczne – ma wbudowaną osobną baterię w celu podświetlenia wyświetlacza i klawiatury. Dzięki takiemu rozwiązaniu czas pracy tego manipulatora może wynieść nawet trzy lata. W celu jeszcze większego ograniczenia zużycia baterii możliwe jest wyłączenie czytnika kart zbliżeniowych (jeżeli nie przewiduje się obsługi systemu alarmowego za jego pomocą). Obudowa manipulatora umożliwia szybki i prosty montaż w dogodnym miejscu.

Fot. 3. Dzięki firmware’owi w wersji 1.04 centrale alarmowe z rodziny VERSA umożliwiają obsługę systemu za pomocą manipulatorów bezprzewodowych VERSA-LCDM-WRL i manipulatorów z ekranem dotykowym INT-TSG

 

Wygodne wczytywanie kart

Kolejną nowością jest CZ-USB-1, czyli czytnik przyłączany bezpośrednio do portu USB komputera. To zupełna nowość w ofercie firmy SATEL, umożliwiająca szybkie i wygodne przydzielanie użytkownikom nowych kart, breloków itp. bezpośrednio w programie DLOADX. To proste i przydatne rozwiązanie oszczędza czas i usprawnia pracę każdego, kto zajmuje się administracją systemu alarmowego!

Nowe funkcje znanych urządzeń

Jak już wspomniano, nowości wprowadzane przez SATEL na początku roku obejmują także oprogramowanie do urządzeń znajdujących się już w ofercie firmy. Pierwsza zmiana dotyczy oprogramowania INT-TSG (firmware), które zostało zaktualizowane do wersji 1.03. Dzięki niej manipulator dotykowy INT-TSG umożliwia obsługę systemu alarmowego stworzonego na bazie centrali z rodziny VERSA. Aby skorzystać z takiej opcji, należy zaktualizować firmware centrali VERSA 5, 10 lub 15 do wersji 1.04. Co więcej, to samo oprogramowanie dla central VERSA umożliwia ich obsługę za pomocą opisanego wyżej w pełni bezprzewodowego manipulatora VERSA-LCDM-WRL.

Fot. 4.    Czytnik umożliwia wygodne i szybkie przydzielanie użytkownikom nowych kart i breloków

 

Wersja 1.03 oprogramowania do manipulatora INT-TSG, oprócz sterowania systemem alarmowym zbudowanym na bazie centrali z rodziny VERSA, umożliwia także regulację głośności bezpośrednio za pomocą manipulatora, włączenie opcji wybudzania oraz zastosowanie manipulatora w charakterze ramki fotograficznej.

Aktualne wersje oprogramowania do obu urządzeń można pobrać ze strony www.satel.pl. Na tej stronie ukazały się także informacje o kolejnych nowościach, jakie firma SATEL proponuje wszystkim swoim klientom w roku 2015.

SATEL

 

Zabezpieczenia 2/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony