Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bezprzewodowe i hybrydowe systemy alarmowe firmy Eldes

Printer Friendly and PDF

Firma Eldes specjalizuje się w projektowaniu i produkcji profesjonalnych bezprzewodowych systemów alarmowych. Od ponad 12 lat jej produkty są sprzedawane w 70 krajach.

Nowością w ofercie firmy Eldes jest zminiaturyzowana centrala alarmowa drugiej generacji Pitbull Alarm PRO, która wyglądem przypomina zwykłą czujkę ruchu, jednak pełni znacznie więcej funkcji. Oprócz detekcji intruzów reaguje na wzrost temperatury na chronionym obszarze, czyli staje się elementem prostego systemu sygnalizacji pożarowej. Ma 34 linie alarmowe, do których można podłączyć dodatkowe czujki, i wyjście alarmowe, do którego można podłączyć syrenę alarmową. Zasięg radiowy tej centrali wynosi trzy kilometry. Wyposażono ją w dwa gniazda na karty SIM, dzięki czemu umożliwia ona bezpośrednią komunikację ze stacjami monitorującymi alarmy. Może służyć do tworzenia instalacji okazjonalnych, gdyż jej montaż jest bardzo szybki. Jest to zatem kompletny bezprzewodowy system alarmowy z funkcją powiadamiania za pośrednictwem GSM/GPRS, zamknięty w jednym kompaktowym urządzeniu. Oprócz systemu Pitbull Alarm PRO firma Eldes oferuje również inne, zdecydowanie bardziej skomplikowane rozwiązanie wykorzystujące hybrydowącentralę alarmową ESIM384.

Fot. 1. System Pitbull Alarm PRO

 

Już sama specyfikacja techniczna profesjonalnej centrali alarmowej ESIM384 daje do myślenia. W systemie są 144 linie alarmowe, może on obsłużyć 64 urządzenia bezprzewodowe i jest wyposażony we wbudowany moduł GSM/GPRS umożliwiający komunikację ze stacjami monitorującymi alarmy. Ponadto centrala ma funkcje automatyki budynkowej – steruje ogrzewaniem i oświetleniem.

Możliwa jest integracja systemu firmy Eldes z bezprzewodowym wizyjnym systemem dozorowym poprzez wykorzystanie kamer firmy Dahua. W systemie można zastosować maksymalnie cztery takie kamery.

Opcjonalnie centrala ESIM384 może zostać rozbudowana przez dodanie modułów PSTN i LAN, co wydatnie zwiększa jej możliwości komunikacyjne. Zapewnia ona wysoki poziom bezpieczeństwa obiektów – zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych.


Do stworzenia instalacji zabezpieczającej nie wystarczy sama centrala. Potrzebne są urządzenia peryferyjne. Firma Eldes oferuje wiele takich urządzeń.

Fot. 2. Centrala alarmowa ESIM384

 

W tej publikacji ograniczymy się jedynie do wymienienia dostępnych urządzeń. Należą do nich:

  • przewodowa klawiatura EKB2,
  • bezprzewodowa klawiatura EWKB4,
  • bezprzewodowa klawiatura dotykowa EWKB5,
  • bezprzewodowa czujka kontaktronowa EWD3,
  • bezprzewodowa czujka ruchu EWP3,
  • bezprzewodowa czujka dymu EWF1,
  • bezprzewodowa syrena alarmowa do montażu na zewnątrz budynków EWS2,
  • bezprzewodowa syrena alarmowa do montażu wewnątrz budynków EWM1,
  • bezprzewodowo sterowane gniazdko sieciowe 230 VAC EWM1,
  • bezprzewodowy pilot do zdalnego sterowania EWK2.

Do konfiguracji systemu służy oprogramowanie Eldes Utility, które stanowi jego nieodłączną całość.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że firma Eldes oferuje bezpłatną aplikację mobilną Eldes Security, która umożliwia zdalne włączenie systemu w dozór i wyłączenie go z dozoru, sprawdzenie temperatury wewnątrz budynku, odczyt zdarzeń z pamięci centrali, podgląd obrazu z kamer oraz sterowanie urządzeniami elektrycznymi z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo możliwe jest zdalne zarządzanie użytkownikami systemu oraz ich uprawnieniami.

Firma Eldes ma siedzibę na Litwie i tam produkowane są wszystkie urządzenia (nie produkuje się ich w krajach dalekowschodnich). Każde z urządzeń opuszczających linię produkcyjną jest osobno testowane. Firma kładzie duży nacisk na kontrolę jakości swoich produktów. Główną ideą, jaką kieruje się Eldes, jest tworzenie rozwiązań przyjaznych dla instalatora, intuicyjnie konfigurowanych i łatwych w obsłudze. Ułatwia to pracę projektantów i instalatorów systemów, a poza tym upraszcza obsługę, co jest szczególnie istotne dla użytkowników końcowych.

ICS Polska jest wyłącznym importerem produktów Eldes na naszym rynku. Szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć w katalogu (https://ics.pl/download/400110d2f0ae7edb03eb8979553eb96b_eldes-katalog-p...).

ICS Polska

 

Zabezpieczenia 4/2018

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony