Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

GENEVO na targach SECUREX 2018

Printer Friendly and PDF

SECUREX 2018 był dla firmy GENEVO wyjątkowy, i to z wielu względów. Przede wszystkim firma mogła po raz pierwszy samodzielnie przedstawić swoją ofertę na tych największych w Polsce targach branżowych. Udział w nich był istotny również ze względu na możliwość zaprezentowania licznych nowości – wprowadzanych do oferty lub tych, które lada moment powiększą asortyment oferowanych produktów. Oczywiście znaczącym wyróżnieniem była również statuetka Acanthus Aureus, przyznana przez Kapitułę MTP za atrakcyjny sposób przedstawienia swojej wizji marketingowej.

Możemy mówić o dużym sukcesie firmy GENEVO na targach. Dzięki prostemu, „lekkiemu” i ciekawemu wzornictwu jej stoisko przyciągało uwagę odwiedzających. Ich duża część znała już firmę oraz słyszała o jej produktach. To dowód na to, że działania prowadzone w terenie – zarówno szkolenia, jak i spotkania z dystrybutorami oraz instalatorami – przynoszą zamierzony efekt. Odwiedzający mówili również, że już sama obecność firmy na targach jest dla nich potwierdzeniem jej dynamicznego rozwoju.

Klienci, którzy już znali produkty z oferty GENEVO, chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali liczne i trafne pytania świadczące o ich profesjonalnym podejściu do wykonywanego zawodu.

Dla tej grupy odwiedzających najbardziej istotne były informacje o nowościach wprowadzanych do oferty oraz zapowiedzi określające planowane działania zespołu badawczo-rozwojowego firmy. Trzeba dodać, że tegoroczna ekspozycja na targach SECUREX obfitowała w nowe produkty.

 

Swoją premierę miała rodzina nowych manipulatorów do systemów alarmowych GENEVO – modele PRIMA LCD SL, PRIMA LCD SL-HUB oraz EvoKPD. Pierwsze dwa to tradycyjne manipulatory podłączane przewodowo do central alarmowych PRIMA. PRIMA LCD SL jest nowoczesnym manipulatorem mającym sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jest wyposażony w graficzny ekran z kolorowym podświetleniem RGB i mieści się w bardzo smukłej obudowie mierzącej zaledwie 15 mm. Wygląda lekko, efektownie i będzie ozdobą każdego pomieszczenia. Dopełnieniem efektu wizualnego jest powierzchnia wykończona na wysoki połysk, śnieżnobiała płyta czołowa manipulatora, a także dyskretny wskaźnik diodowy ukryty w podświetlanym logotypie na płycie czołowej urządzenia.

Model z dopiskiem HUB w nazwie ma dodatkowo wbudowany kontroler urządzeń bezprzewodowych EvoLiNK, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie przeznaczone do rozbudowy tradycyjnego systemu przez dodanie elementów bezprzewodowych i stworzenia w ten sposób systemu hybrydowego. Warto podkreślić, że firma GENEVO jest pierwszym polskim producentem wprowadzającym w swoim manipulatorze takie udogodnienie dla instalatorów.

EVOKPD to z kolei bezprzewodowy manipulator zaprojektowany z myślą o systemach, w przypadku których nie ma możliwości poprowadzenia przewodu pomiędzy centralą i manipulatorem. Tworząc to urządzenie, również zastosowano rozwiązanie, którego nie oferuje żaden inny polski producent – manipulator bezprzewodowy można zasilić za pomocą dopuszkowego zasilacza 14 VDC lub – jeżeli nie ma takiej możliwości –wykorzystać go w trybie całkowicie autonomicznym, w którym zasilanie jest wyłącznie bateryjne.

 

 Ze względu na to, że nowe manipulatory były najbardziej istotną premierą ze względu na strategię rozwoju oferty firmy GENEVO, to właśnie tym urządzeniom podporządkowany został wystrój całego stoiska targowego. Zaokrąglone narożniki ścian, pulpitu oraz ozdobnego daszku nawiązywały do ukształtowania narożników nowych manipulatorów. Lekki i prosty, wręcz minimalistyczny projekt stoiska miał odzwierciedlić czystą i prostą formę manipulatorów z rodziny SL. Efektowne połyskujące wykończenie panelu przedniego zostało odzwierciedlone w błyszczącej lakierowanej podłodze stoiska targowego oraz w elementach dekoracyjnych. W ten sposób udało się nadać odpowiednią rangę tej istotnej premierze produktowej.

To jednak nie koniec listy nowości. Manipulatory wyposażone w interfejs radiowy są dowodem na to, że firma GENEVO poważnie traktuje swój system bezprzewodowy, który ma doskonałe parametry i – pomimo obecności na rynku od niedawna – już zdążył wykazać się niezawodnością, jak przystało na solidny dwukierunkowy system pracujący w paśmie 868 MHz.

Moduł EVOHUB-NANO stanowi znaczący krok w stronę rozwoju systemu całkowicie bezprzewodowego. Wpinając go do płyty głównej centrali PRiMA, można uzyskać centralę bezpośrednio obsługującą urządzenia komunikujące się drogą radiową – manipulatory, czujki czy sygnalizatory. Dużą zaletą modułu EVOHUB-NANO jest to, że można go dołączyć do istniejącego systemu alarmowego PRIMA. 

Uzupełnieniem asortymentu bezprzewodowych urządzeń zaprezentowanych na tegorocznych targach SECUREX był EVOSOUND – bezprzewodowy zewnętrzny sygnalizator optyczno-akustyczny przeznaczony do pracy w systemie EVOLINK. Ma on atrakcyjną obudowę, znaną z sygnalizatora BLADE z oferty GENEVO, i bardzo spodobał się odwiedzającym. W ten sposób asortyment oferowanych urządzeń EVOLINK staje się coraz bardziej kompletny i spełnia większość typowych oczekiwań mających związek z instalacją.

Na tegorocznych targach SECUREX firma GENEVO zaprezentowała nie tylko nowe urządzenia bezprzewodowe. Również zwolennicy przewodowych systemów alarmowych mogli znaleźć coś dla siebie. Moduł EXT-Z8PS-R jest rozwinięciem modułów I/O do central PRiMA, a zwłaszcza centrali PRiMA64. Oprócz ośmiu programowalnych wejść posiada on również dwa wyjścia przekaźnikowe oraz wbudowany zasilacz buforowy zapewniający poprawny bilans energetyczny w instalacji alarmowej.

Na targach zaprezentowany został również odbiornik monitoringu MSR-XC. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o współpracy central PRIMA i modułów GSM-8 – w zakresie monitorowania z wykorzystaniem sieci IP – z praktycznie dowolnym systemem stacji monitorujących obsługujących format SURGARD. MSR-XC umożliwia odbieranie sygnałów z systemów i przekazuje je dalej, do oprogramowania zarządzającego stacją.

Wspominając o zaprezentowanych nowościach, nie sposób pominąć również nowych programów. W trakcie targów SECUREX zaprezentowano funkcję zdalnego programowania wszystkich central GENEVO z wbudowanym modułem GSM/GPRS za pośrednictwem tzw. chmury, w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do Internetu. Jest to olbrzymie udogodnienie dla tych instalatorów, którzy chcą mieć szybki i łatwy wgląd w obsługiwane przez siebie instalacje bez dojeżdżania do chronionego obiektu.

Również GSM-8 ma zupełnie nowe możliwości. Jego przydatność jako modułu komunikacyjnego znacznie wzrosła – zwiększona została liczba numerów telefonów uwzględnianych w czasie powiadamiania o alarmach, umożliwiono sterowanie systemem podzielonym na strefy i wprowadzono wiele innych udogodnień. Moduł GSM-8 może także pełnić rolę samodzielnego modułu alarmowego PICO-8 w ekonomicznych, uproszczonych instalacjach alarmowych. Umożliwia on podłączenie czujek, sygnalizatorów oraz – z użyciem EVOHUB NANO – urządzeń bezprzewodowych EVOLINK, w tym manipulatora bezprzewodowego. Dzięki temu staje się obecnie najbardziej funkcjonalnym w swojej klasie urządzeniem na rynku.

W trakcie tegorocznych targów SECUREX wspomniano o niektórych planach dotyczących rozwoju linii produktów GENEVO. Nowa seria central XL, mająca uzupełnić obecną linię PRIMA o urządzenia dla jeszcze bardziej wymagających klientów, umożliwi budowanie dwukrotnie większych (pod względem liczby linii) systemów alarmowych. Seria XL zapewni nie tylko większą liczbę wejść, wyjść i stref. Docelowo ma dać więcej możliwości w zakresie integracji systemów alarmowych z elementami inteligentnego domu, co usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających instalatorów.

Dla firmy GENEVO tegoroczna edycja targów SECUREX była bardzo owocna. Nic nie motywuje do dalszego wytężonego wysiłku lepiej niż zadowolenie klientów i partnerów biznesowych. „Naładowaliśmy baterie” i możemy działać dalej – z pasją tworzyć łatwe i wygodne w codziennej obsłudze, niezawodne urządzenia zapewniające poczucie bezpieczeństwa.

Michał Konarski
GENEVO

 

Zabezpieczenia 3/2018

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony