Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowoczesny i dyskretny bezprzewodowy alarm domowy Le Sucre firmy Honeywell

Printer Friendly and PDF

Na rynku bezprzewodowych systemów antywłamaniowych pojawił się nowy produkt marki Honeywell – system Le Sucre. Bardzo szybka i prosta instalacja nie wymaga ingerencji w już wykończone wnętrze i zajmuje tylko kilka minut. System został opracowany z myślą o właścicielach niewielkich obiektów: mieszkań, domów jednorodzinnych, domów letniskowych, niedużych sklepów, łodzi, przyczep kempingowych, kamperów itp.

Le Sucre to bezprzewodowa centrala alarmowa z zestawem bezprzewodowych czujek oraz breloków zbliżeniowych. Częstotliwość sygnału radiowego wykorzystywana w tym systemie to 868 MHz. System zapewnia zasięg do 1000 metrów na otwartej przestrzeni i ma wbudowany moduł GSM do przesyłania alarmów i powiadomień o zdarzeniach w trybie GPRS. W porównaniu z typowym systemem przewodowym Le Sucre można zamontować znacznie szybciej i łatwiej. Instalacja zajmuje zaledwie kilka minut. Wszystkie urządzenia peryferyjne łączą się z centralą radiowo, więc do jej przyłączenia nie są potrzebne żadne przewody. Dzięki temu można ograniczyć czas i koszt instalacji, a wygląd wnętrza nie zostanie zepsuty. Każde urządzenie peryferyjne może być umieszczone w miejscu zapewniającym najlepsze możliwe połączenie, co nie tylko ułatwia instalację, ale również gwarantuje maksymalną niezawodność systemu.

Rys. 1. Zawartość opakowania podstawowej wersji systemu Le Sucre

 

System Le Sucre wygląda nowocześnie, więc bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych i stylowych wnętrz – można go umieścić w dowolnym miejscu w domu. Centrala Le Sucre może być zamontowana w ukrytym, niedostępnym dla intruza miejscu, co utrudni jej znalezienie przez osoby niepowołane. Komunikacja radiowa jest maksymalnie zabezpieczona przed zakłóceniami, a czas zasilania urządzeń peryferyjnych bateriami jest wyjątkowo długi (średnio cztery lata). Nie są potrzebne częste konserwacje systemu. Prostota alarmu domowego Le Sucre ułatwia prawidłową obsługę. Na przykład pilot TCC800M umożliwia bezpośrednie sterowanie (załączanie w dozór/wyłączanie z dozoru), więc przed wyjściem z domu nie trzeba podchodzić do centrali alarmowej w celu sprawdzenia stanu systemu. System Le Sucre ma także funkcję bezprzewodowej wideoweryfikacji umożliwiającej sprawdzenie, co dzieje się w przypadku aktywacji alarmu. Właściciel domu jest powiadamiany SMS-em lub e-mailem i może natychmiast sprawdzić, czy nastąpiło włamanie czy też alarm jest fałszywy.

Wykorzystywane do konfigurowania i bieżącej obsługi usługi w chmurze Honeywell i aplikacja sieciowa Total Connect 2.0E umożliwiają przeglądanie materiału wizyjnego i dziennika zdarzeń na ekranie smartfonu lub komputera, a także zdalne załączanie i wyłączanie systemu. Alarm może również zostać aktywowany po wykryciu dymu lub tlenku węgla, jeżeli właściciel ma zainstalowane odpowiednie czujki. Wbudowana w czytnik zbliżeniowy syrena (lub opcjonalna syrena zewnętrzna) ostrzega mieszkańców i umożliwia szybką reakcję.

Rys. 2. Urządzenia peryferyjne do systemu Le Sucre

 

Jednym z urządzeń peryferyjnych może być bezprzewodowa pasywna czujka podczerwieni z wbudowaną kamerą kolorową CAMIR-1. W czujce zastosowano zintegrowany system weryfikacji wizyjnej. Gdy intruz znajdzie się w obszarze nadzorowanym przez czujkę PIR, wbudowana kamera prześle serię zdjęć do centrum monitorowania alarmów lub na serwer Total Connect. Czujka może wykonywać zdjęcia w całkowitej ciemności dzięki doświetlaniu przez wbudowaną białą diodę LED o dużej mocy. Cztery poziomy czułości pozwalają optymalnie dostosować skuteczność działania czujki do różnych miejsc instalacji. CAMIR-F1 ma też wbudowany alarmowy czujnik temperatury uruchamiający się przy +54°C.

Najistotniejsze cechy nowego rozwiązania Le Sucre firmy Honeywell:

 1. Nowoczesna technologia bezprzewodowa (częstotliwość pracy 868 MHz, obsługa do 32 urządzeń radiowych, dwukierunkowa komunikacja o zasięgu do 1000 metrów w otwartej przestrzeni).
 2. Wbudowany moduł GSM (w zestawie karta SIM z roamingiem, ważna przez dwa lata od aktywacji bez dodatkowych opłat). Dzięki własnemu modułowi GSM/GPRS oraz karcie SIM nie jest konieczne podłączenie systemu do routera. System działa niezależnie od kablowego połączenia internetowego i może być umieszczony w dowolnym miejscu w domu.
 3. Niski koszt obsługi – Le Sucre jest przeznaczony do ochrony rodziny, mienia i zasobów przy znikomym koszcie utrzymania systemu;
 4. Aplikacja sieciowa Total Connect 2.0E do zdalnej obsługi pozwala monitorować dom i rodzinę z użyciem komputera lub smartfonu. Oprogramowanie to nie wymaga instalacji. Dostęp uzyskuje się przez przeglądarkę internetową.
 5. W przypadku wystąpienia alarmu użytkownik może być powiadomiony o zdarzeniu SMS-em oraz e-mailem.
 6. Wysyłanie obrazów i danych ze specjalnych kamer/czujek ruchu (PIR).
 7. Możliwość oferowania nowych usług związanych z monitorowaniem domu.
 8. Alarmowanie również w przypadku pojawienia się dymu i tlenku węgla (po zainstalowaniu odpowiednich czujek).
 9. Zwarta konstrukcja i miniaturowy kształt.
 10. Awaryjne zasilanie bateryjne w przypadku zaniku zasilania sieciowego.
 11. Podawanie w czasie rzeczywistym i zapisywanie w chmurze informacji o temperaturze otoczenia w pomieszczeniach z zainstalowanymi czujkami ruchu (PIR). Możliwy jest też przegląd historii temperatur.

 

Rys. 3. Aplikacja sieciowa Total Connect 2.0E do zdalnej obsługi i monitorowania

 

Bezprzewodowy alarm domowy Le Sucre jest wszechstronny i elastyczny – daje możliwość rozbudowy systemu w każdej chwili i przy niskich nakładach finansowych. Aby maksymalnie dostosować się do oczekiwań klienta, udostępniono oddzielne elementy systemu Le Sucre, a także gotowe zestawy. Asortyment dostępnych akcesoriów bezprzewodowych jest szeroki i obejmuje czujki ruchu PIR i dualne, kontaktrony, czujki udarowe i zbicia szyby, czujki dymu i tlenku węgla, sygnalizatory wewnętrzne i zewnętrzne, piloty i breloki. Należy nadmienić, że w planach producenta jest rozwój tego rozwiązania i dodawanie nowych elementów i akcesoriów – nie tylko antywłamaniowych, ale także z dziedziny automatyki budynkowej.

Le Sucre to bardzo prosty w instalacji i obsłudze, a jednocześnie skuteczny system bezpieczeństwa, który doskonale sprawdzi się w małych lub mobilnych obiektach. W przypadku przeprowadzki system można łatwo przenieść.

Anna Księżycka
Honeywell

Tomasz Szklarz
ADI Global Distribution

ADI Global Distribution
Ultrak Security Systems Sp. z o.o.
www.adiglobal.pl
e-mail: info.pl@adiglobal.com

 

Zabezpieczenia 3/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony