Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Systemy bezpieczeństwa pożarowego PROTENG

Printer Friendly and PDF

Bezpieczeństwo jest tak samo ważne jak wydajna produkcja czy ciągłość dostaw. Należy o nie zadbać, by działalność przedsiębiorstwa była niezakłócona.

Bezpieczeństwo rozpatrywane jest w wielu aspektach, z których każdy jest niezmiernie ważny. W  działalności firmy bardzo istotne jest bezpieczeństwo pracy, bezpieczeństwo urządzeń, a przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi. Środowisko pracy i urządzenia można dowolnie modyfikować i ulepszać (wprowadzając coraz nowsze zabezpieczenia, czujniki i alarmy), natomiast znacznie trudniej jest zastąpić człowieka lub zmienić jego nastawienie po przebytym wypadku.

W obiektach przemysłowych bezpieczeństwo bywa naruszane głównie przez wypadki przy pracy (spowodowane niesprawnością maszyn i mechanizmów bądź ludzkim błędem) oraz pożary. W trakcie pożaru zagrożone jest zdrowie i życie przebywających w obiekcie ludzi. Może dojść do zatrzymania i uszkodzenia urządzeń, utraty cennych danych, zniszczenia miejsc pracy, a nawet całego obiektu.

Fot. 1. Przewody detekcyjne (czerwone) w systemie PROTENG FM200

 

Z pomocą przychodzą  systemy firmy PROTENG SYSTEMS – gazowe systemy gaśnicze, które dzięki swej niezawodności, szybkości działania i skuteczności stłumią zarzewie ognia w zarodku, uratują cenne mechanizmy, ochronią dane w serwerowniach, a także zapobiegną rozprzestrzenianiu się awarii w szafach elektrycznych. Dzięki zastosowaniu gazu FM-200 jako środka gaśniczego systemy PROTENG nie niszczą urządzeń, nie uszkadzają elektroniki, nie powodują degradacji tworzyw sztucznych, nie wywołują korozji metali. 

Systemy firmy PROTENG to albo rurowe systemy gaśnicze przystosowane do gaszenia konkretnej kubatury (od 0,25 m3 do 2 m3), albo systemy wykorzystujące butle z gazem, chroniące w pełni działające urządzenia, szafy serwerowe, rozdzielnie elektryczne, a także całe pomieszczenia. 

Fot. 2. Montaż systemu Proteng FM-200 Firetrace w szafie rozdzielczej

 

Firma PROTENG planuje wprowadzenie w tym roku nowych produktów. Będą to systemy proszkowe oraz gazowe do ochrony przestrzeni dużych oraz trudno dostępnych, np. podwójnych podłóg oraz systemów wentylacji. Produkty firmy PROTENG są dostępne na polskim rynku od nieco ponad roku i cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Rosnąca świadomość potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego coraz częściej skłania do używania dodatkowych urządzeń gaśniczych oprócz tych, których stosowanie jest narzucone przez obowiązujące prawo. Nasze urządzenia stosują firmy o globalnych zasięgu, z wielu branż, np. koreański koncern z branży elektronicznej, amerykański koncern farmaceutyczny produkujący w Polsce innowacyjne produkty medyczne, polski producent elementów elektrowni wiatrowych, największy sklep internetowy i portal kulturalny w Polsce, firma z branży telekomunikacyjnej oraz wiele innych firm, a grono klientów stale się powiększa. Urządzenia PROTENG chronią też Kościół Pokoju w Świdnicy – zabytek znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach firmy PROTENG, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.ugasimy.pl oraz do skontaktowania się z nami (info@ugasimy.pl).

 

Łukasz Nieckarz
l.nieckarz@ugasimy.pl

Michał Słomian
 m.slomian@ugasimy.pl

PROTENG SYSTEMS

 

Zabezpieczenia 2/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony