Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Rozwijamy się dzięki zaufaniu

Printer Friendly and PDF

Przodujący producent urządzeń i oprogramowania do systemów nadzoru wizyjnego zmienił nazwę (wcześniej Samsung Techwin, teraz Hanwha Techwin) i znak towarowy swoich produktów (WiseNet). Firma została wcielona do grupy kapitałowej Hanwha Group. Bob (H.Y.) Hwang PhD – Managing Director Europe w firmie Hanwha Techwin – powiedział nam, co jeszcze zmieni się po ogłoszeniu decyzji Hanwha Group o dalszym inwestowaniu w dział zabezpieczeń elektronicznych.

Jaką strategią kierujecie się teraz, by osiągnąć swoje cele?

Nasza korporacja wspiera budowę zespołu Hanwha Techwin. Pomoc ta pozwoliła nam zainwestować w zaawansowany program rozwoju produktów, który jeszcze mocniej ugruntował naszą pozycję na rynku wizyjnych systemów dozorowych. Obecna oferta umożliwia projektantom optymalne dobieranie produktów przy tworzeniu różnych rodzajów systemów. Obecne badania i program dalszego rozwoju produktów bazują na współpracy z wybranymi partnerami technologicznymi, która ma zapewnić nam długoterminowy sukces.

Waszą ostatnią inicjatywą marketingową jest hasło „Rozwijamy się dzięki zaufaniu”. Co dokładnie ono znaczy?

To hasło jest pewnego rodzaju przyrzeczeniem. Wyraża ono chęć długofalowej współpracy oraz zobowiązanie do ciągłego rozwoju naszych urządzeń. Chcemy iść naprzód z pasją i zaangażowaniem oraz wspierać użytkowników naszego sprzętu. Nasza determinacja w budowaniu zaufania do obecnego modelu dystrybucji i partnerów technologicznych przejawia się w wielu aspektach naszej działalności biznesowej. Szanujemy i doceniamy wiedzę i doświadczenie partnerów biznesowych na wszystkich etapach współpracy – od realizacji dostaw naszych produktów do wspólnego tworzenia zintegrowanych rozwiązań. Użytkownicy sprzętu mogą polegać na naszych rozwiązaniach, które podnoszą poziom bezpieczeństwa osób, budynków i majątku oraz poprawiają wydajność działań biznesowych.

Co możesz jeszcze powiedzieć o zaplanowanych działaniach firmy?

W dalszym ciągu będziemy dostarczać produkty konstruowane i produkowane przez te same zespoły ludzi i fabryki – jak dotychczas. Będziemy nieustannie pracować nad tym, aby kamery WiseNet, rejestratory wizyjne i oprogramowanie były zabezpieczone przed cyberatakami. Wprawdzie żaden producent nie może zapewnić, że jego urządzenia są w 100% odporne na ataki hakerskie, ale my mamy wdrożony program nieustannych testów i monitorowania zagrożeń, który pozwala na ich szybkie identyfikowanie. Postanowiliśmy, że będziemy otwarcie komunikować się z naszymi klientami, gdy pojawią się nowe zagrożenia, i szybko przygotowywać poprawione wersje oprogramowania układowego, aby je zwalczać.

Mocno podkreślacie znaczenie partnerstwa technologicznego z wieloma innymi producentami. Jaką korzyść przyniesie ono klientom?

Jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki konstruujemy i produkujemy innowacyjne kamery i rejestratory, ale bierzemy pod uwagę również to, że nasi klienci chcą otrzymywać kompletne rozwiązania. Otwarta platforma programowa i duża moc obliczeniowa procesorów stosowanych w naszych kamerach WiseNet umożliwia uruchomienie wielu aplikacji analizujących treść obrazu. Mimo iż teoretycznie możemy uruchomić w kamerze dowolną aplikację, dokładnie sprawdziliśmy oprogramowanie przygotowane przez naszych partnerów technologicznych i przygotowaliśmy modele kamer z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami.  Dostępne są rozwiązania przystosowane do handlu detalicznego – kamery WiseNet z funkcjami zliczania osób i generacji map ciepła. Kamery te są gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka. Mogą być źródłem informacji dotyczących zachowania klientów w sklepach i efektywności pracy sprzedawców, a także umożliwić ustalenie okresów najintensywniejszej sprzedaży. Dzięki temu możliwa jest optymalizacja procesu obsługi klientów. Wymienione rozwiązania zostały przygotowane z naszym partnerem technologicznym Facit Data Systems.

Oferujemy też rozwiązanie przeznaczone do wykorzystania w systemie służącym do nadzorowania ruchu drogowego i informowania o wypadkach. Powstało ono w wyniku współpracy technologicznej ze Sprinx Technologies. Nasze kamery WiseNet X zostały zintegrowane z systemem automatycznej detekcji wypadków w ruchu drogowym (AID – Automatic Incident Detection) sprzedawanym przez Sprinx Technologies. Kompletne rozwiązanie AID umożliwia automatyczną detekcję wypadków i innych niebezpiecznych zdarzeń na drogach, autostradach, w tunelach czy na skrzyżowaniach. System ten pracuje już w kilku tunelach w Wielkiej Brytanii i jest bardzo efektywny.

Oferujemy też rozwiązanie powstałe w wyniku współpracy z ekspertami w dziedzinie analizy treści obrazu z firmy FF Group, które umożliwia automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych i ułatwia zarządzanie ruchem na parkingach.

Wspólnie z firmą NVIDIA będziemy pracować nad inteligentną platformą do analizy treści obrazu, wykorzystując jednostki graficzne tej firmy z funkcją Deep Learning. Dzięki temu będziemy mogli zastosować dodatkowe funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję. Kamery będą zdolne do podejmowania samodzielnych decyzji w niebezpiecznych sytuacjach. Będzie można wykorzystać je w miejskich systemach monitorowania, w handlu detalicznym i w nadzorze nad ruchem drogowym.

Ostatnio mocno promujecie nowe kamery z serii WiseNet X. Co je wyróżnia?

Gdy na początku tego roku wprowadziliśmy do sprzedaży kamery z serii WiseNet X, chcieliśmy, by wyznaczyły one nowy standard sieciowych kamer przemysłowych IP. Procesor WiseNet V jest zastosowany we wszystkich kamerach z nowej serii X o rozdzielczościach 2 Mpx i 5 Mpx. Jest to najwydajniejszy procesor, jaki kiedykolwiek zastosowano w kamerach przemysłowych. Umożliwia on trzy razy szybsze przetwarzanie danych niż w poprzednich modelach, dzięki czemu możliwe jest wydajne działanie aplikacji analizujących treść obrazu. Kamery z serii WiseNet X są wyposażone w bardzo skuteczny system WDR zapewniający dynamikę obrazu dochodzącą do 150 dB. Seria X to kamery do zadań specjalnych. Mają one podwójne gniazdo dla kart SD, co umożliwia autonomiczny zapis obrazu przez 24 godziny w pamięci o pojemności 512 GB. Jeśli połączenie sieciowe z rejestratorem ulegnie przerwaniu, kamera zapisze materiał wizyjny na karcie SD, a później, po ponownym uzyskaniu połączenia, przeniesie go do archiwum w rejestratorze.

Czy kamery WiseNet X staną się jeszcze bardziej popularne?

Z pewnością. Właśnie ogłosiliśmy, że przyspieszamy proces integracji kamer WiseNet X z Genetec Security Center 5.6 i Milestone XProtect oraz innymi popularnymi aplikacjami VMS. To kolejny przykład rozwijania się dzięki zaufaniu. Współpracujemy z partnerami technologicznymi, ponieważ chcemy, aby użytkownicy naszych urządzeń byli zadowoleni z ich użytkowania i aby mogli czerpać coraz nowsze korzyści ze stosowania systemów nadzoru wizyjnego.

 

Zabezpieczenia 6/2017

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony