Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Z Czesławem Półtorakiem, regionalnym menedżerem sprzedaży firmy HID, rozmawia Teresa Karczmarzyk

Printer Friendly and PDF

Czesław Półtorak dołączył do firmy HID jako regionalny menedżer sprzedaży na Polskę, ale po roku stał się również odpowiedzialny za działania na Litwie, Łotwie, Węgrzech i w Estonii. Wcześniej Czesław Półtorak pracował dla ADT Poland (jedna z firm koncernu TYCO). Ma więc olbrzymie doświadczenie w zaawansowanych systemach kontroli dostępu.

Czesław Półtorak - HID

 

Które produkty z oferty firmy HID udało się wprowadzić na polski rynek od czasu, gdy pracuje Pan dla tej firmy?

Moim głównym celem było spopularyzowanie nowej technologii iCLASS, a ostatnio również wprowadzenie – za pomocą programu HID Connect – produktów z serii VertX.

Jakie produkty zadebiutowały w ostatnim czasie?

Bezdotykowe czytniki kart inteligentnych FlexSmart serii MIFARE oraz DESFire. Produkty te stanowią gotowe rozwiązania dla klientów poszukujących czytników z możliwością dopasowania do konkretnych zastosowań. Nowa, otwarta architektura czytników uzupełnia uznaną linię produktową HID o nazwie iCLASS, jasno podkreślając dążenie firmy do promowania technologii 13,56 MHz. Biorąc pod uwagę wszystkie produkty, mamy do czynienia z najszerszą w branży ofertą komponentów do obsługi kart działających w otwartym standardzie, dostępnych u przeszło 40 000 dilerów na całym świecie.

Jakie korzyści dla klientów niesie wykorzystanie produktów HID?

Firma HID dostarcza produkty wysokiej jakości, daje dożywotnią gwarancję na większość z nich. Co więcej, dzięki sieci naszych partnerów i programowi HID Connect, możemy zaoferować klientom dodatkowe aplikacje, które sprawiają, że nasze produkty znajdują nowe zastosowania.

Jakie główne cechy wyróżniają technologię iCLASS?

Proponowana przez HID technologia odczytu/zapisu kart bezdotykowych iCLASS 13.56, wraz z produktami firm partnerskich, pozwala zbudować różnorodne systemy zapewniające między innymi identyfikację biometryczną, sprzedaż bezgotówkową czy bezpieczny dostęp do sieci teleinformatycznych.

Jak iCLASS wpisuje się w cele polskiego oddziału firmy?

Urządzenia iCLASS dzięki swojej zaawansowanej technologii są odpowiednie do budowy wielu różnorodnych rozwiązań. Polskie firmy wykazują duże zainteresowanie wykorzystywaniem produktów iCLASS nie tylko w standardowych systemach kontroli dostępu, lecz także do identyfikacji biometrycznej, sprzedaży bezgotówkowej, programów lojalnościowych i wielu innych zastosowań.

Co to jest HID Connect?

HID Connect ma sprawić, że użytkownicy naszych produktów będą mogli robić z nimi dużo więcej, niż tylko otwierać nimi drzwi. Aplikacje rozwijanie obecnie obejmują kontrolę obecności pracownika i czasu pracy, bezpieczne logowanie do sieci teleinformatycznych, sprzedaż bezgotówkową, identyfikację biometryczną, kontrolę parkowania, uzbrajanie/rozbrajanie paneli alarmowych oraz systemy komunikacyjne.

Jakie projekty zostały już zrealizowane za pomocą HID Connect?

Na dziś zrealizowano jeden duży projekt, kontrolowany w pełni przez jednego z naszych partnerów biznesowych.

Jaka firma jest oficjalnym partnerem programu HID Connect w Polsce?

HID kooperuje z firmą VEMCO – naszym oficjalnym partnerem. Przedsiębiorstwo to rozwija nowe aplikacje, wspierając między innymi urządzenia serii VertX.

Jakie korzyści dla partnerów niesie program HID Connect?

W zależności od poziomu współpracy partnerzy odnoszą korzyści z udziału w programie HID Connect przez liczne promocje korporacyjne – obecność na stoiskach targowych HID, udział w seminariach tematycznych, reklamie korporacyjnej i w innych formach wsparcia marketingowego oraz rozwojowego.

Jak HID zamierza wychodzić naprzeciw wymaganiom klientów w roku 2007?

Budując jeszcze silniejsze więzy z nabywcami produktów i partnerami biznesowymi oraz odwiedzając klientów tak często, jak to tylko możliwe, aby zapewnić im stałą, pełną satysfakcję.

Dziękuję za rozmowę.

 

Zabezpieczenia 3/2007

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony