Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

YECONS Technology Solutions użył produktów nadzoru wizyjnego Samsung Techwin w prestiżowym projekcie monitoringu centrum biznesowego

Printer Friendly and PDF
fot1

Fot. 1. Centrum biznesowe Paveletskaya Plaza w Moskwie

Kamery Samsung Techwin będą podstawowym elementem systemu nadzoru wizyjnego w centrum biznesowym Paveletskaya Plaza – jednym z najbardziej prestiżowych w Moskwie.

Mimo trudnych warunków panujących w światowej gospodarce Rosja osiągnęła szybkie tempo wzrostu gospodarczego. Ma to odzwierciedlenie w rosnącym zapotrzebowaniu na powierzchnie biurowe dla międzynarodowych firm i organizacji oraz lokalnych przedsiębiorstw w Moskwie. Deweloperzy szybko zareagowali na spadek dostępności powierzchni służących do prowadzenia działalności komercyjnej i przyspieszyli inwestycje związane z budową nowych obiektów przeznaczonych dla sektora biznesowego. Do końca 2014 roku na terytorium stolicy Rosji będą się znajdować cztery z pięciu najwyższych budynków w Europie, a wiele innych prestiżowych projektów budowlanych – w tym robiący imponujące wrażenie kompleks Paveletskaya Plaza – już zostało zakończonych.

Zespół budynków Paveletskaya Plaza został zaprojektowany w tym samym stylu architektonicznym co przyległa stacja kolejowa Pawieleckaja. Składa się z dwóch 12-kondygnacyjnych budynków oraz dodatkowej 27-piętrowej wieży. Powierzchnia biurowa tych budynków wynosi 65 000 m2. Jest wyposażona w nowoczesne systemy mające zapewniać najemcom – do których należą Adecco, Allianz, Nestlé czy Tommy Hilfiger – komfortowe warunki pracy. W obiekcie zlokalizowano kilka oddziałów banków, biura tłumaczeń, drukarnię i agencję turystyczną, a także wiele sklepów, butików oraz restauracji dla użytkowników biur i gości kompleksu.

fot2

Fot. 2. Kamera sieciowa
Samsung SND-7080

Instalację systemu nadzoru wizyjnego powierzono specjalistom od elektronicznych systemów bezpieczeństwa i sieci komputerowych z firmy YECONS Technology Solutions. – Prawdopodobnie nie jest niespodzianką, że do przetargu na instalację tego systemu zaproszono wiele firm – powiedział Yusuf Yesilova, dyrektor generalny YECONS Technology Solutions w Moskwie. Jednakże mimo typowego dla przetargów kryterium cenowego firma ENKA, będąca właścicielem obiektu Paveletskaya Plaza, postanowiła, że nie może być kompromisów w dziedzinie bezpieczeństwa kompleksu oraz jakości zastosowanego rozwiązania.

Jedno źródło

Firma YECONS Technology Solutions wykonała wiele dużych instalacji bazujących na profesjonalnym sprzęcie telewizji dozorowej firmy Samsung Techwin. Dało jej to pewność, że urządzenia pochodzące od jednego z najlepiej obecnie rozwijających swoją sprzedaż producentów systemów zabezpieczeń na rosyjskim rynku będą najlepszym rozwiązaniem dla nowego systemu.

Dzięki bliskiej współpracy z lokalnym działem wsparcia sprzedaży Samsung Techwin dział projektowania YECONS Technology Solutions ocenił wszystkie miejsca potencjalnej instalacji kamer i do każdego z nich dobrał model kamery zapewniający właściwą realizację nadzoru w tym miejscu.

228 kamer wraz z rejestratorami sieciowymi Samsung Techwin oraz monitorami zainstalowano tak, aby umożliwić obsługującemu je personelowi ciągłą obserwację pomieszczeń w budynkach Paveletskaya Plaza oraz przyległego terenu.

fot3

Fot. 3. Kamera sieciowa
Samsung SND-5010

Dopasowanie sprzętu do stawianych mu wymagań

– W miejscach, w których wymagana jest identyfikacja gości i pracowników kompleksu, zaleciliśmy instalację kamer o rozdzielczości 3 megapikseli, które są w stanie dostarczyć wysokiej jakości obrazy mogące stanowić materiał dowodowy dla sądu. Kamery te mają również zaawansowane funkcje, takie jak inteligentna analiza obrazu oraz detekcja twarzy – powiedział Yusuf Yesilova. W większości miejsc zastosowane zostały kamery o rozdzielczości 1,3 megapiksela, rejestrujące obrazy o wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania klienta. Mogliśmy zatem przygotować konkurencyjne cenowo rozwiązanie bazujące wyłącznie na produktach firmy Samsung Techwin.

Kamery Samsung Techwin zostały zainstalowane na wszystkich piętrach trzech budynków, a także w windach, w recepcji oraz na parkingach. 124 z 228 kamer to kamery SND-5010 – o rozdzielczości 1,3 megapikseli, serii LiteNet, zgodne ze standardem ONVIF. Ich małe wymiary – 100×115×42 mm – powodują, że doskonale nadają się do zastosowań w miejscach, gdzie przestrzeń dla umieszczenia obudowy kamery jest ograniczona. W systemie działa 89 kamer SNB-5000 z funkcją inteligentnej analizy obrazu. Kamery potrafią wychwytywać zdarzenia polegające na przekraczaniu wirtualnej linii, wchodzeniu osób na zdefiniowany obszar i wychodzeniu z niego oraz nagłym pojawieniu się lub zniknięciu obiektów. Sygnalizują także każdą próbę sabotażu. Wśród pozostałych kamer jest osiem SNB-6004 i siedem SND-7080. SNB-6004 to kamera zaliczana do serii WiseNetIII, oferująca doskonały obraz o rozdzielczości FullHD, natomiast SND-7080 to 3-megapikselowa kamera sieciowa ze zdalnie regulowaną ogniskową obiektywu (w zakresie od 3 mm do 8 mm).

fot4

Fot. 4. Kamera sieciowa
Samsung SNB-5000

Monitoring 24/7

Obrazy ze wszystkich kamer są transmitowane przez sieć LAN do pomieszczenia centralnego, gdzie są obserwowane przez operatorów systemu monitoringu kompleksu Paveletskaya Plaza 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. 

Operatorzy są w stanie ocenić sytuację i wysłać członków personelu zabezpieczającego obiekt w dokładnie zlokalizowane miejsce, w którym wykryta została podejrzana aktywność. Jednocześnie obrazy z kamer są rejestrowane za pomocą ośmiu rejestratorów sieciowych Samsung Techwin SRN-1000. Każdy z tych rejestratorów jest wyposażony w dyski o sumarycznej pojemności 24 terabajtów i ma możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń rejestrujących o łącznej pojemności 24 terabajtów przez dwa interfejsy eSATA. Mogą to być pamięci zawierające macierze RAID5.

fot5

Fot. 5. Centrum biznesowe Paveletskaya Plaza w Moskwie

– System nadzoru wizyjnego odgrywa istotną rolę w zapewnianiu najemcom poczucia bezpieczeństwa zarówno jeśli chodzi o personel, jak i gości oraz klientów. Podnosi poziom usług oferowanych w kompleksie Paveletskaya – powiedział Zihni Coskun, dyrektor ds. zarządzania infrastrukturą w ENKA. Partnerstwo między YECONS Technology Solutions a Samsung Techwin zakończyło się wielkim sukcesem. Jego wynikiem jest świetnie działający system, a opinie, jakie przekazują nam jego operatorzy, świadczą o tym, że jest wysoce niezawodny i łatwy w obsłudze.


Samsung Techwin Europe


Zabezpieczenia 3/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony