Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kurs Bezpieczeństwa Teleinformatycznego

Printer Friendly and PDF

24-26 września 2007 Warszawa-Miedzeszyn,
Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe BOSS

Szanowni Państwo,

Przepisy prawne dotyczące ochrony informacji niejawnych w jednostkach organizacyjnych wprowadzają obowiązek właściwego zabezpieczenia systemów i sieci teleinformatycznych przeznaczonych do przetwarzania informacji niejawnych. Zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego nakłada na kierowników jednostek organizacyjnych odpowiedzialność za jego właściwą organizację oraz szereg zadań, wśród których znajduje się wyznaczenie osób funkcyjnych zgodnie z art. 64 ustawy o ochronie informacji niejawnych, tj. administratorów systemu i inspektorów bezpieczeństwa teleinformatycznego, odpowiedzialnych za zgodność funkcjonowania systemów i sieci teleinformatycznych z dokumentacją bezpieczeństwa teleinformatycznego (szczególne wymagania bezpieczeństwa oraz procedury bezpiecznej eksploatacji). Oprócz kierownika jednostki oraz wymienionych osób funkcyjnych nad bezpieczeństwem teleinformatycznym czuwa także pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych, który odpowiada m.in. za ochronę systemów i sieci teleinformatycznych.

To właśnie ze środowiska pełnomocników - uczestników naszych poprzednich szkoleń otrzymaliśmy informacje, że realizacja wymogów bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz opracowanie związanej z tym dokumentacji stwarza w praktyce wiele trudności. Dysponując zespołem kompetentnych ekspertów, w tym byłych pracowników służb specjalnych, postanowiliśmy więc przygotować specjalistyczny kurs z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego, do udziału w którym pragniemy zachęcić zarówno pełnomocników ds. ochrony informacji niejawnych, inspektorów bezpieczeństwa teleinformatycznego, administratorów systemu, jak i innych pracowników realizujących zadania związane z ochroną informacji w systemach i sieciach teleinformatycznych.

Program kursu obejmuje w szczególności:

  • prawne aspekty ochrony informacji niejawnych w systemach i sieciach teleinformatycznych;
  • zagrożenia systemów teleinformatycznych;
  • zasady opracowywania dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego - SWBS i PBE;
  • zagadnienia ochrony fizycznej oraz elektromagnetycznej systemów i sieci teleinformatycznych;
  • bezpieczeństwo styku z Internetem w oparciu o oprogramowanie Open Source.

W ramach kursu odbędą się praktyczne warsztaty polegające na samodzielnym opracowaniu przykładowej dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego (SWBS i PBE) pod nadzorem ekspertów, którzy następnie omówią wykonane dokumenty zwracając uwagę na najczęściej pojawiające się nieprawidłowości, korzystając przy tym ze swojego wieloletniego doświadczenia. Zapewniamy także możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi zajęcia oraz przekazanie uczestnikom obszernych materiałów szkoleniowych, które z pewnością okażą się przydatne w dalszej pracy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie.

Kontakt:
JDS Consulting
tel. 22 651 60 31
fax 22 651 60 32

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony