Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

XV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Printer Friendly and PDF

Przelot samolotów F-16 nad Targami Kielce, skoki spadochronowe, wystawa narodowa potencjału przemysłu obronnego USA, 12 oficjalnych delegacji zagranicznych, prezentacja nowoczesnych motocykli dla policji – tak zapowiada się jubileuszowy XV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

W targach weźmie udział 360 firm z 21 krajów. Wystawcy zaprezentują się w czterech pawilonach, w tym jeden będzie w całości zajęty przez firmę BUMAR. Tradycją MSPO stały się prezentacje potencjału przemysłu obronnego poszczególnych państw. W ubiegłych latach na MSPO miały miejsce wystawy narodowe potencjału przemysłu obronnego Niemiec, Francji i Izraela. W tym roku podczas targów odbywa się Wystawa Narodowa USA. Na wystawie zaprezentuje się 29 amerykańskich firm. W związku z tą wystawą podczas uroczystego otwarcia MSPO nad pawilonami wystawienniczymi Targów Kielce odbędzie się defilada samolotów F 16 oraz skoki spadochroniarzy z amerykańską i polską flagą. Targi rozpoczną się od pokazu sprawności Wojsk Lądowych, który odbędzie się o godzinie 9.00 na lotnisku w Masłowie niedaleko Kielc. Ciekawostką targów będzie prezentacja firmy Sikorsky śmigłowca UH-60 Black Hawk. UH-60 to maszyna, która zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Armię Stanów Zjednoczonych na początku lat 70. XX wieku na następcę śmigłowca Bell UH-1 Huey. Legendarny Black Hawk jest najchętniej wybieranym śmigłowcem do operacji wojskowych na całym świecie. Ponad 3000 różnych wersji śmigłowca Black Hawk wylatało ponad 6,5 miliona godzin w barwach Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych i prywatnych klientów zagranicznych. Różne wersje śmigłowca Black Hawk służą we flotach 26 państw na całym świecie, wykonując różnorodne zadania. Na wystawie będzie można obejrzeć nowoczesne motocykle prezentowane przez firmę Harley Davidson z przeznaczeniem dla policji oraz uczestniczyć w oficjalnej premierze samochodu Opel Astra III Sedan.

Podczas drugiego dnia wystawy - 4 września o godz. 12.30 w sali B1 (pawilon B) odbędzie konferencja prasowa z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Pawła Poncyljusza dotycząca strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007 - 2012 oraz problematyki offsetowej. W trzecim dniu MSPO targom towarzyszy pokaz sprawności jednostek ratowniczych Państwowej Straży Pożarnej, który odbędzie się na terenie zewnętrznym w sąsiedztwie pawilonów wystawienniczych.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego jest wystawą szczególną, z racji swojej tematyki i znaczenia dla polskiego sektora zbrojeniowego. Targi odwiedzane są przez liczną rzeszę specjalistów – kadrę Wojska Polskiego, Policji, przedstawicieli Rządu RP, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, delegacje zagraniczne, członków wojsk NATO, attache wojskowych akredytowanych w Polsce (5-6 września), ambasadorów oraz przedstawicieli instytucji i organizacji związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa. W tym roku MSPO odwiedzą delegacje zagraniczne z: Chin, Czech Danii, Francji, Słowacji, Izraela, Kataru, Konga, Korei Południowej, Rumuni, Węgier, USA oraz Dowódcy Sił Powietrznych z Ukrainy, Czech i Słowacji. MSPO to prezentacja szerokiego asortymentu nowoczesnego uzbrojenia. Podczas targów można obejrzeć sprzęt pancerny, lotniczy i obrony powietrznej, gaśniczy i ratowniczy, sprzęt specjalistyczny dla Marynarki Wojennej, Policji, Straży Granicznej, umundurowanie, urządzenia metrologiczne, systemy łączności. Targom towarzyszą liczne konferencje i seminaria branżowe. W ubiegłym roku MSPO odwiedziło 178 dziennikarzy z kraju i zagranicy.

MSPO odbędzie się w dniach od 3 do 6 września 2007 roku w Targach Kielce przy ul. Zakładowej 1.

Bezp. Inf. Targi Kielce

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony