Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

UPS-y GE w rozgłośni Radia Watykańskiego

Printer Friendly and PDF

W Wielki Tydzień rzesza wiernych z całego świata przybywa do Watykanu, by obchodzić tam Wielkanoc i wysłuchać okolicznościowego przemówienia papieża połączonego z błogosławieństwem.

Radio Watykańskie transmituje papieskie wypowiedzi i nadaje wiadomości w 39 językach. Słuchają go miliony ludzi na całym świecie. Wykorzystywane dotychczas przestarzałe systemy zasilania gwarantowanego, w które wyposażona była rozgłośnia, zostały ostatnio zastąpione dwoma UPS-ami GE z serii SG o mocy 200 kVA. Dzięki temu można mieć pewność, że około 250 000 ludzi zgromadzonych na Placu Św. Piotra i miliony słuchaczy na całym świecie nie uronią żadnego słowa przemawiającego papieża.

Instalacja nowego sprzętu miała miejsce w Pałacu Papieża Leona XIII. Zespół instalatorów z GE wykonał swoją pracę perfekcyjnie, zamieniając UPS-y bez spowodowania przerwy w działaniu rozgłośni, co było szczególnie ważne z racji trwającego właśnie Wielkiego Postu obfitującego w wydarzenia liturgiczne.

Fot. 1. Nowoczesne rozwiązania zasilania gwarantowanego GE, urządzenia UPS serii SG 225-300 kVA

 

Cały świat chciał usłyszeć każde słowo Papieża. Nie mogliśmy sobie pozwolić na żadną przerwę w transmisji – powiedział Sandro Piervenanzi, dyrektor techniczny Radia Watykańskiego. – UPS-y GE zapewniły stabilne, niezakłócone zasilanie, potrzebne w trakcie wykonywania najważniejszych operacji.

W swojej klasie UPS-y GE z serii SG są jednymi z najskuteczniejszych i najbardziej godnych zaufania trójfazowych systemów zasilania gwarantowanego. Mogą podtrzymywać zasilanie nawet najważniejszych urządzeń. Aby zoptymalizować pobór energii, urządzenia SG mogą pracować w trybie eBoost, w którym da się uzyskać skuteczność konwersji na poziomie 99 procent. Seria SG gwarantuje ograniczenie zniekształceń harmonicznych oraz najlepszą w swojej klasie regulację napięcia wyjściowego i dynamiczną reakcję na zmiany warunków pracy. Są to rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego. Z kolei klienci mogą dzięki nim ograniczyć koszty.

Więcej informacji na temat produktów i usług GE Critical Power znajduje się na stronie www.gecriticalpower.com, www.gepowercontrols.com/pl/.

GE

Tłumaczenie: Paweł Karczmarzyk
Redakcja
Na podstawie materiałów GE Industrial Solutions

 

Zabezpieczenia 4/2015

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony